Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Λέξεις Κλειδιά

Πρόσφατα Θέματα
» Έχετε να προτείνετε κανένα καλό eshop???
από Dorothymc Πεμ Φεβ 07, 2013 2:55 am

» Κρέμα Προσώπου για Πρόληψη Ρυτίδων
από WhiteSpirit Τετ Ιαν 09, 2013 3:13 am

» Μανούλες Μαρτίου 2013!
από Sassa Πεμ Ιαν 03, 2013 12:47 pm

» ΚΑΤΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΓΡΩΝ
από WhiteSpirit Τετ Ιαν 02, 2013 7:26 am

» Η ΦΥΣΗ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΗΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ ΣΟΥ
από WhiteSpirit Τετ Ιαν 02, 2013 7:23 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011
από Sassa Παρ Αυγ 24, 2012 11:54 pm

» Γλυκά βάπτισης από τα χεράκια μας!
από MariaM Πεμ Μάης 10, 2012 11:34 pm

» ♚Πριγκιπας-βατραχος θεμα βαπτισης♚
από MariaM Κυρ Μάης 06, 2012 11:24 am

» Κατασκευές για βάπτιση (και όχι μόνο)!
από MariaM Κυρ Απρ 29, 2012 3:19 pm

Νοέμβριος 2018
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Ημερολόγιο Ημερολόγιο

Affiliates
free forum

Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 9, στις Τετ Μαρ 07, 2012 12:33 pm

ΚΟΛΙΚΟΙ-ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ

Πήγαινε κάτω

ΚΟΛΙΚΟΙ-ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ

Δημοσίευση  ΑΛΙΚΗ Την / Το Δευ Μαρ 05, 2012 3:55 am

Αχ!οταν βλεπω τη λεξη νεογεννητα μονο ενα πραγμα μου ερχεται στο μυαλο!ΚΟΛΙΚΟΙ! ειχαμε τρεις μηνες κ ειλικρινα ηταν μεγαλο βασανο κ για το παιδι κ για ολη την οικογενεια.η γιατρος μας εδωσε σταγονες infacolic αλλα δεν ειδαμε βελτιωση.πιναμε και μαραθο αλλα δε σταματουσαν με τιποτα.ξαφνικα εκει στους τρεις μηνες ηρεμησε η μικρη μου!εσεις ειχατε;και αν ναι βρηκατε τροπο να το αντιμετωπισετε η οχι;

Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 53
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: ΚΟΛΙΚΟΙ-ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ

Δημοσίευση  Sassa Την / Το Δευ Μαρ 05, 2012 4:22 am

ΑΛΙΚΗ έγραψε:Αχ!οταν βλεπω τη λεξη νεογεννητα μονο ενα πραγμα μου ερχεται στο μυαλο!ΚΟΛΙΚΟΙ! ειχαμε τρεις μηνες κ ειλικρινα ηταν μεγαλο βασανο κ για το παιδι κ για ολη την οικογενεια.η γιατρος μας εδωσε σταγονες infacolic αλλα δεν ειδαμε βελτιωση.πιναμε και μαραθο αλλα δε σταματουσαν με τιποτα.ξαφνικα εκει στους τρεις μηνες ηρεμησε η μικρη μου!εσεις ειχατε;και αν ναι βρηκατε τροπο να το αντιμετωπισετε η οχι;
Αχ Αλικη τι μου θύμησες !! Μαύρη περίοδος αν εξαιρέσεις το Νεο μου μπεμπεκι !! Ακριβώς το ίδιο κ μεις απλά δεν έδωσα ινφακολικ δεν μαφησε η γιατρός .. Απλα εμασ κρατησε 1 μιση μηνα ...αυπνιας κούρασης κ μεγάλης ταλαιπωρίας

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Sassa
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 100
Τόπος : Aθηνα

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://mamasagapo.forumgreek.com

Δημοσίευση  Sof Την / Το Δευ Μαρ 05, 2012 4:43 am

Κορίτσια ευτυχως εμεις δεν είχαμε τέτοιο θέμα!!!ειχαμε βέβαια μια γκρίνια απο τις 5 εώς τις 7 το απόγευμα αλλα μάλλον έφταιγε η δυσκοιλιοτητα!!!

STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 89
Τόπος : ΚΑΛΑΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Δημοσίευση  dora. Την / Το Δευ Μαρ 05, 2012 5:03 am

Αν και δεν είχαμε τέτοιο πρόβλημα εμείς (δόξα το Θεο!!) μου είχαν πει οτι βοηθάει να κρατάς το παιδί ψηλά στον ώμο σου..να είναι η κοιλιά στο κόκκαλο του ώμου,ειναι σαν να ετοιμάζεται να σου πέσει προς τα πίσω!

Κι ο απορροφητήρας ... θαύματα κάνει!!αν κ δεν είχαμε κολικούς,είχαμε γκρίνιες γενικά! Ε,με το που τον ακουγε..ηρεμούσε!! Shocked

Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 73

Δημοσίευση  Maria Sk. Την / Το Δευ Μαρ 05, 2012 6:22 am

Τι να πω κι εγω η δολια κοριτσακια μου που απο 15 ημερων μεχρι και που μπηκε στον 4ο ειχαμε καθημερινα κολικους?ερχοταν το απογευμα και μολις εβλεπα την ωρα να πλησιαζει ενιωθα λες και μου εδιναν μια μαχαιρια στην καρδια.ετσι οπως ξεκινουσε ξαφνικα ετσι και σταματουσε ο πονος.Ειναι μια περιοδος στη ζωη μου που δεν θελω να την πολυθυμαμαι.Να βλεπεις το μωρο σου να σπαραζει να μελανιαζουν τα ποδια του απο το σφιξιμο που τα εκανε και να μη ξερεις πως να το βοηθησεις.Να φανταστειτε οτι αφου σταματουσε να ποναει εβλςπα προσωπο χερακια σωμα κοκινα κανονικα και τα ποδια συνεχιζαν να ειναι μελανιασμενα.Γυρω στον τριτο μας εδωσε η γιατρος σταγονες biogaia οι οποιες αν τις εδινα κανενα μισαωρο πριν αρχισει ο πονος κατι γινοταν αν τις εδινα αργοτερα δεν εκαναν τιποτα.
Maria Sk.
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012

Δημοσίευση  fofi Την / Το Δευ Μαρ 05, 2012 6:41 am

κ εμεις ευτυχως κολικους δεν περασαμε αλλα οταν πονουσε το στομαχακι του απο τα οξεα που ειχε λογω παλινδρομησης υποφεραμε..Αργησαμε να το παρουμε χαμπαρι οτι ηταν απο αυτο στην αρχη νομιζαμε για κολικους ηταν κ σε αδεια ο γιατρος κανενα 20ημερο κρατησε ολο αυτο με το σιροπακι μετα στανιαραμε.

fofi
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση  Sassa Την / Το Δευ Μαρ 05, 2012 7:13 am

dora. έγραψε:Αν και δεν είχαμε τέτοιο πρόβλημα εμείς (δόξα το Θεο!!) μου είχαν πει οτι βοηθάει να κρατάς το παιδί ψηλά στον ώμο σου..να είναι η κοιλιά στο κόκκαλο του ώμου,ειναι σαν να ετοιμάζεται να σου πέσει προς τα πίσω!

Κι ο απορροφητήρας ... θαύματα κάνει!!αν κ δεν είχαμε κολικούς,είχαμε γκρίνιες γενικά! Ε,με το που τον ακουγε..ηρεμούσε!! Shocked

ναι βοηθαει για λιγο ,εμεις μιλαμε αρχιζε 12 το βραδυ κ σταματουσε το πρωι το κλαμα...χωρια τα απογευματα...κ μονο αγκαλια οπως ειπες στον ωμο..κ το μαρσιπο!!!!να το βγαζει ο νικος 5 το πρωι με το μαρσιπο να σταματησει να κλαιει το φουκαριαρικο!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Sassa
Admin
Admin

Δημοσίευση  Sassa Την / Το Δευ Μαρ 05, 2012 7:15 am

Maria Sk. έγραψε:Τι να πω κι εγω η δολια κοριτσακια μου που απο 15 ημερων μεχρι και που μπηκε στον 4ο ειχαμε καθημερινα κολικους?ερχοταν το απογευμα και μολις εβλεπα την ωρα να πλησιαζει ενιωθα λες και μου εδιναν μια μαχαιρια στην καρδια.ετσι οπως ξεκινουσε ξαφνικα ετσι και σταματουσε ο πονος.Ειναι μια περιοδος στη ζωη μου που δεν θελω να την πολυθυμαμαι.Να βλεπεις το μωρο σου να σπαραζει να μελανιαζουν τα ποδια του απο το σφιξιμο που τα εκανε και να μη ξερεις πως να το βοηθησεις.Να φανταστειτε οτι αφου σταματουσε να ποναει εβλςπα προσωπο χερακια σωμα κοκινα κανονικα και τα ποδια συνεχιζαν να ειναι μελανιασμενα.Γυρω στον τριτο μας εδωσε η γιατρος σταγονες biogaia οι οποιες αν τις εδινα κανενα μισαωρο πριν αρχισει ο πονος κατι γινοταν αν τις εδινα αργοτερα δεν εκαναν τιποτα.
αχ Μαρακι εγω να δεις..οταν πΛησιαζε 8 το απογευμα με επιανε η καρδια μου κ για το μωρο κ για μενα επειδη δεν κοιμομουν ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!

Sassa
Admin
Admin

Δημοσίευση  Maria Sk. Την / Το Δευ Μαρ 05, 2012 7:24 am

αστα σασσα.τι να πω ρολοι εχουν μεσα τους και τ πιανει την ιδια ωρα?κι εμεις εκει γυρω 7,3 με 8 την επιανε και εκανε κανενα δυωρο.και εννοειται μονο τσιριζε δε σταματουσε καθολου.Παει περασε ελπιζω τα επομενα που θα κανουμε να μην εχουν.
Maria Sk.
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012

Δημοσίευση  xanthi Την / Το Δευ Μαρ 05, 2012 10:08 am

Εμάς αυτό που νομίζαμε κολικοί ήταν πόνοι από την αλλεργία... Άρχισε τις πρωτες μέρες στο σπίτι και σταμάτησε σχετικά γρήγορα αφού έκοψα τα γαλακτοκομικά στον 1,5 μήνα σχεδόνα. 2 φορές που κάναμεπρόκληση και τον πείραξε το γάλα το ξαναέζησα!

STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 20
Τόπος : Πάτρα

Δημοσίευση  Mama Pupa Την / Το Δευ Μαρ 05, 2012 12:29 pm

Εμενα η ζουζουνα μου αρχισε τη 13η μερα να ζοριζεται μονο τη νυχτα,δεν εκλαψε ΠΟΤΕ.Αλλα οπως σας εχω πει δεν κλαιει ουτως η αλλως ποτε το νινι μου.Μαζευε τα ποδαρακια του και βογγουσε και ζοριζοταν.Θα σας βαλω βιντεακι να δειτε.Οι σταγονες ΙΝΦΑΚΟΛΙΚ ειναι μουφα, της εδωσα παρολο που η γιατρος τις ειχε για φτυσιμο και φυσικα δεν εκαναν τιποτα.Στις 40 μερες περασαν τα νυχτερινα ζορισματα.

Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 73

Δημοσίευση  νατασα Την / Το Τρι Μαρ 06, 2012 12:40 pm

να σας πω κι εγω την εμπειρια μου.
λοιπον..... ειχε τρομερους πονους η μικρη. ευτυχως ομως οσο κι αν πονουσε κοιμοταν το βραδυ, την εβλεπα να στριφογυρναει και να σφιγγεται και πονουσε η καρδια μου. ολη μερα ομως γκρινια!!!!!!!! παιρνω την παιδιατρο, μου λεει μαραθο, τιποτα ο μαραθος. την ξαναπαιρνω και τη ρωταω "εχω ακουσει για κατι σταγονες" μου λεει παρε, ινφακολικ. τιποτα η μικρη. κανει αφαλοκηλη, την παμε να την δει, μας λεει μαλλον απο τον πονο και το σφιξιμο. την ακουσε που βογκουσε "ετσι κανει ολη μερα????!!!!!!" της εκανε εντυπωση. ετσι μας εδωσε και γαλα για τους κολικους (δεν θηλαζα). ετσι σωθήκαμε. η κατασταση βελτιώθηκε πολυ!!!!!!!! ωσπου μια μερα, στον 4ο μηνα, το παιδι μας αρχισε να γελαει.... ποση εντυπωση μας εκανε!!!!! ειπαμε να τα κοψουμε σιγα σιγα.... στις 3 μερες τα ξαναρχισαμε. τα κοψαμε αφου κλεισαμε και τον 5ο!!!!!!
πολλα σας ειπα.....

STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 38

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης