Μαμά σ'αγαπώ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Λέξεις Κλειδιά

Πρόσφατα Θέματα
» Έχετε να προτείνετε κανένα καλό eshop???
από Dorothymc Πεμ Φεβ 07, 2013 2:55 am

» Κρέμα Προσώπου για Πρόληψη Ρυτίδων
από WhiteSpirit Τετ Ιαν 09, 2013 3:13 am

» Μανούλες Μαρτίου 2013!
από Sassa Πεμ Ιαν 03, 2013 12:47 pm

» ΚΑΤΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΓΡΩΝ
από WhiteSpirit Τετ Ιαν 02, 2013 7:26 am

» Η ΦΥΣΗ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΗΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ ΣΟΥ
από WhiteSpirit Τετ Ιαν 02, 2013 7:23 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011
από Sassa Παρ Αυγ 24, 2012 11:54 pm

» Γλυκά βάπτισης από τα χεράκια μας!
από MariaM Πεμ Μάης 10, 2012 11:34 pm

» ♚Πριγκιπας-βατραχος θεμα βαπτισης♚
από MariaM Κυρ Μάης 06, 2012 11:24 am

» Κατασκευές για βάπτιση (και όχι μόνο)!
από MariaM Κυρ Απρ 29, 2012 3:19 pm

Μάρτιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ημερολόγιο Ημερολόγιο

Affiliates
free forum

Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 22, στις Πεμ Ιαν 25, 2024 6:02 pm

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

+11
Moroulino
Maria Sk.
Mama Pupa
MariaM
Γεωργία
Sassa
ΑΛΙΚΗ
xanthi
fofi
Sof
dora.
15 απαντήσεις

Σελίδα 9 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Sassa Σαβ Μαρ 31, 2012 1:24 am

Γεια σας!!αυτη τη βδομαδα ενοιωθα παρα πολυ κουρασμενη ..μαλλον μου βγηκε κουραση κ ενοιωθα ατονια....αφου Γεωργια προχθες το βραδυ εκλαιγε η μικρη με ενδοποικωνια στα αυτια μου κ δεν πηρα χαμπαρι!!!κ την ακουσε ο νικος κ τους βρηκα το πρωι αγκαλιτσα να κοιμουνται διπλα μου!!
σημερα σαββατο χαλαρωνω....δοντια δεν εχουμε βγαλει ακομα...κ εχουμε φτιαξει λιγο τη διατροφη μας γτ πηγαμε γιατρο κ δεν ειχαμε παρει σχεδον τπτ!!κ εγω στεναχωρεθηκα κ ειμαστε σε φαση τωρα να την ''παχυνουμε''λιγο τη ζυγιζουμε σχεδον μερα παρα μερα κ ειμαστε σε καλο δρομο...
Sassa
Sassa
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Τόπος : Aθηνα

https://mamasagapo.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  ΑΛΙΚΗ Σαβ Μαρ 31, 2012 12:26 pm

οποια θελει κιλα να παρει απο μας!11 κιλα κ 73 ποντους! ξεκιναμε διαιτα μαμα κ κορη! παναγια μου να ερθει το πασχα να ξεκουραστουμε λιγο! δεν την παλευω αλλο!!!!!!!!
ΑΛΙΚΗ
ΑΛΙΚΗ
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 53
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Γεωργία Κυρ Απρ 01, 2012 7:00 am

Sassa έγραψε:Γεια σας!!αυτη τη βδομαδα ενοιωθα παρα πολυ κουρασμενη ..μαλλον μου βγηκε κουραση κ ενοιωθα ατονια....αφου Γεωργια προχθες το βραδυ εκλαιγε η μικρη με ενδοποικωνια στα αυτια μου κ δεν πηρα χαμπαρι!!!κ την ακουσε ο νικος κ τους βρηκα το πρωι αγκαλιτσα να κοιμουνται διπλα μου!!
σημερα σαββατο χαλαρωνω....δοντια δεν εχουμε βγαλει ακομα...κ εχουμε φτιαξει λιγο τη διατροφη μας γτ πηγαμε γιατρο κ δεν ειχαμε παρει σχεδον τπτ!!κ εγω στεναχωρεθηκα κ ειμαστε σε φαση τωρα να την ''παχυνουμε''λιγο τη ζυγιζουμε σχεδον μερα παρα μερα κ ειμαστε σε καλο δρομο...
Αχου μωρε! Τι τρυφερο!! Φανταζομαι κουραση ομως! Το μονο που μου εχει τυχει απο κουραση ειναι να αργησω να την ακουσω ή να την ακουω και να μην μπορω να σηκωθω. Εμενα παντως ο Νικος αποκλειεται να την ακουγε!! Ποσο μαλλον να σηκωθει και να μπει στη διαδικασια να τη φερει στο κρεβατι! Very Happy

ΑΛΙΚΗ έγραψε:οποια θελει κιλα να παρει απο μας!11 κιλα κ 73 ποντους! ξεκιναμε διαιτα μαμα κ κορη! παναγια μου να ερθει το πασχα να ξεκουραστουμε λιγο! δεν την παλευω αλλο!!!!!!!!

Θηριακι και η δικια σου,ε? Και σου ειπε να της κανεις διαιτα? Εμενα που εχει πατησει τα δεκα κιλα μου ειπε οτι για διαιτα θα το δουμε αφου περπατησει και μετα οποτε και τα παιδια αρχιζουν να μην παχαινουν τοσο. Αληθεια ξεκινας κι εσυ? Καλη δυναμη ευχομαι! Θα ειμαστε μαζι σου! Κι εγω περιμενω το Πασχα πως και πως, βαρεθηκα! Θελω να χαρω το σπιτι μου και το παιδι μου!

Γεωργία
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Gianna Κυρ Απρ 01, 2012 2:13 pm

Γειά σας κορίτσια!
Μετά από πολύ καιρό το χθεσινό βράδυ ο μικρός είχε γκρίνια...Υποθέτω οτι τον ενοχλούσαν τα ούλα, ταλαιπωρείται μωρέ το ζουζουνάκι μου μέχρι να φυτρώσουν τα πρώτα του δοντάκια...
Για να ηρεμήσει κοιμηθήκαμε αγκαλιά στο κρεβάτι για 1η φορά κατα τη διάρκεια της νύχτας (την ημέρα τον παίρνω στο κρεββάτι αλλά, τη νύχτα κοιμόταν πάντα στην κούνια του χωρίς να διαμαρτύρεται). Χθές όμως τον λυπήθηκα και δεν μου πήγαινε η καρδιά να τον αποχωριστώ. Τα αγγελούδια μας, νοιώθουν μεγάλη ασφάλεια όταν είναι στην μητρική αγκαλιά, αντλούν δύναμη να αντέξουν τον πόνο.
Έτσι ανυπεράσπιστο που ήταν και μου παραπονιόταν σαν να ζητούσε τη βοήθεια μου, Ορκίστηκα στον εαυτό μου να είμαι πάντα δίπλα του, να του συμπαραστέκομαι & να ξενυχτάω στο προσκεφάλι του σε όλες τις δύσκολες στιγμές...! Αυτή δεν έιναι άλλωστε μια από τις σημαντικότερες υποχρεώσεις μας εάν θέλουμε να λεγόμαστε ΓΟΝΕΙΣ...;

Gianna
η τοσοδουλα
η τοσοδουλα

Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Γεωργία Πεμ Απρ 05, 2012 11:40 am

Gianna έγραψε:Γειά σας κορίτσια!
Μετά από πολύ καιρό το χθεσινό βράδυ ο μικρός είχε γκρίνια...Υποθέτω οτι τον ενοχλούσαν τα ούλα, ταλαιπωρείται μωρέ το ζουζουνάκι μου μέχρι να φυτρώσουν τα πρώτα του δοντάκια...
Για να ηρεμήσει κοιμηθήκαμε αγκαλιά στο κρεβάτι για 1η φορά κατα τη διάρκεια της νύχτας (την ημέρα τον παίρνω στο κρεββάτι αλλά, τη νύχτα κοιμόταν πάντα στην κούνια του χωρίς να διαμαρτύρεται). Χθές όμως τον λυπήθηκα και δεν μου πήγαινε η καρδιά να τον αποχωριστώ. Τα αγγελούδια μας, νοιώθουν μεγάλη ασφάλεια όταν είναι στην μητρική αγκαλιά, αντλούν δύναμη να αντέξουν τον πόνο.
Έτσι ανυπεράσπιστο που ήταν και μου παραπονιόταν σαν να ζητούσε τη βοήθεια μου, Ορκίστηκα στον εαυτό μου να είμαι πάντα δίπλα του, να του συμπαραστέκομαι & να ξενυχτάω στο προσκεφάλι του σε όλες τις δύσκολες στιγμές...! Αυτή δεν έιναι άλλωστε μια από τις σημαντικότερες υποχρεώσεις μας εάν θέλουμε να λεγόμαστε ΓΟΝΕΙΣ...;

Γιαννα μου τι ωραια που τα λες! Ετσι οπως λες ειναι! Παντα θα ειμαστε διπλα τους να τους στηριζουμε και στις δυσκολες και στις ευκολες στιγμες. Θα κουρνιαζουν στην αγκαλια μας και θα βρισκουν παρηγορια! Κι εγω νιωθω οτι θελω να της προσφερω ολη την τρυφεροτητα του κοσμου να μην νιωσει ποτε μονη της!
Πως ειναι τωρα ο μπεμπης?
Εμεις μια χαρα ειμαστε! Νομιζω εχουμε βρει τους ρυθμους μας τωρα που στρωνει προγραμμα και η μικρη και ειμαστε πιο ηρεμοι.
Βρε κοριτσια νιωθω οτι τωρα εχω αρχισει να επανερχομαι απο την γεννα. Εννοω και ψυχολογικα και σωματικα. Δεν ξερω αν με καταλαβαινετε ή αν το νιωθετε κι εσεις...? Καπως σα να αναγνωριζω παλι τον εαυτο μου....

Γεωργία
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Gianna Πεμ Απρ 05, 2012 1:31 pm

Αχ, πόσο δίκιο έχεις Γεωργία μου...
Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη σε όσα λες. Όντως και εγώ νιώθω οτι τώρα αρχίζω να επανέρχομαι απο την εγκυμοσύνη και κυρίως ψυχολογικά! Τώρα είμαι πιο χαλαρή και απολαμβάνω περισσότερο την κάθε στιγμή με τον γιό μου! Φτιάχνει και ο καιρός και ποιός μας πιάνει απο εδώ και πέρα...!
Τα δοντάκια είναι πολύ κοντά να βγουν... Είχαμε λίγο γκρίνια 4-5 ημέρες, τώρα είμαστε καλύτερα και μάλιστα έχει ανοίξει και η όρεξή μας! Δοκιμάσαμε μια νέα γεύση στη κρέμα, φαριν λακτε με μπισκότο, και του αρέσει πολύ. Πίνει και το γάλα του διότι, ήταν ένα διάστημα πού δεν το ήθελε, τώρα ξυπνάει και το αναζητά... Very Happy

Gianna
η τοσοδουλα
η τοσοδουλα

Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Γεωργία Δευ Απρ 09, 2012 4:34 am

Κοριτσακια μου! Τι κανετε? Πως περνατε κι εσεις και τα μωρακια σας?
Εμεις ειμαστε μια χαρα! Κι εγω τωρα ειμαι πιο χαλαρη και ηρεμη και χαιρομαι και το σπιτι και το παιδι! Η μικρη ειναι ολο "λογακια"! Την αλλαζω και κανει 'πουφ πουφ' και σημερα ειπε 'κακα'! Οταν εχει νευρα λεει και 'μαμα', το 'μπαμπα' το εχουμε πιο ευκολο! Κι εχω παρατηρησει οτι οταν της λεω κατι και την κοιταω μετα "απανταει" στον ιδιο τονο που της μιλησα με διαφορες συλλαβες! Ξερω οτι ολα τα κανει ασυναισθητα προς το παρον αλλα σκεφτομαι οτι θα πλησιασει η ωρα που θα μιλησει και τρελαινομαι! Ευτυχως εχουμε και το προγραμμα μας και ολα καλα!
Εσεις τι νεα?
Α! Εδω βρεχει... Mad Και ηθελα να βγουμε καροτσαδα το απογευμα...

Γεωργία
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Γεωργία Τρι Απρ 10, 2012 11:20 am

Κοριτσαρες μου που ειστε?? Ολα καλα?

Γεωργία
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  MariaM Τετ Απρ 11, 2012 3:57 am

Χαχαχα αμα σου πω που είναι...Για ψώνια! Πλησιάζουν οι γάμοι και οι βαπτισεις! Κάτσε να τις φωναξω να σου πουν τι πήραν! Εγώ πήρα φόρεμα ασχέτως αν η βάπτιση είναι Ιούλιο ! Σε αουτλετ το βρήκα, από 110€ αρχική, το πήρα 29€! Έχω βρει και παπούτσι...
MariaM
MariaM
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : Χαλκιδα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Γεωργία Πεμ Απρ 12, 2012 3:35 am

Μπραβο Μαρια μου! Σουπερ τιμη!!! Καλα εκανες και το πηρες και εισαι ησυχη τωρα. Εγω ας μην θυμηθω τι ειχα πληρωσει καλυτερα! Ομως το φορεσα και στη βαφτιση της κορης μου και οταν εγινα νονα οποτε καπως εκανα αποσβεση. Και σας σκεφτομουν και ηθελα να ρωτησω κιολας για τις προετοιμασιες. Πλησιαζει ο καιρος για ολες!
Αντε καλα ψωνια σε ολες λοιπον και περιμενω νεα!

Γεωργία
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  MariaM Παρ Απρ 13, 2012 11:27 am

Αχ Γεωργία μου είχα δώσει κι εγώ 350€ για ένα φόρεμα που έβαλα μόνο την ημέρα που είχαμε το "κρεβάτι" του γάμου. Φυσικά τώρα δεν μπαίνω μέσα. Που και να εμπαινα δηλαδή, αν δεν είχε ανοίξει ο θώρακας δεν θα στεκόταν το στήθος! Οπότε το τρώει η ντουλαπα! Επειδή μου κακοφαινεται πλέον έχω πει ότι θα παίρνω ρούχα πιο ευκολοφορετα. Ε... στο γάμο του Γιάννη θα την βάλω την τουαλετα. Αλλά μέχρι τότε δεν το ξανακανω. Στη βάπτιση του Γιάννη πέρυσι είχα αγοράσει ένα ιβουαρ φόρεμα σε α γραμμή, από raxevsky 96€ και το φορά άνετα και στην εκκλησία και σε γαμους κτλ. Τώρα πήρα αυτό που μετά θα το βάλω και σε βραδινες βολτες με λιγότερο φανταχτερα αξεσουάρ από αυτά που θα βάλω όταν θα γινομαι νονα για να λαμπω, χαχαχα! Μπορει να βγει τεραστια η φωτογραφια...Είναι αυτό: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
MariaM
MariaM
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : Χαλκιδα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  MariaM Κυρ Απρ 15, 2012 4:42 am

χρονια πολλά Χριστός ανεστη!!!!
MariaM
MariaM
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : Χαλκιδα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Gianna Κυρ Απρ 15, 2012 2:29 pm

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ - ΑΛΗΘΩΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ...!

Gianna
η τοσοδουλα
η τοσοδουλα

Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Γεωργία Δευ Απρ 16, 2012 12:14 am

Χριστος Ανεστη! Χρονια πολλα σε ολες και στις οικογενειες σας!
Μαρια μου εγω τωρα για τη βαφτιση ειχα δωσει 160-170 ευρω αλλα εβγαλα δυο βαφτισεις οπως ειπα με μικρες παραλαγες στα αξεσουαρ. Κι εγω πλεον αυτο προσπαθω, να αγοραζω ευκολοφορετα ρουχα! Κι εγω εχω ενα υπεροχο φορεμα απο τον αρραβωνα που δεν χωραω πλεον και παλευω να χασω κιλα να ξαναμπω (περιπου 7 μενουν!)! Στη φωτο φαινεται το μισο φορεμα αλλα φαινεται πολυ ομορφο και ευκολοφορετο οντως!

Γεωργία
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  MariaM Δευ Απρ 16, 2012 4:00 am

Πατά δεξί κλικ στη φωτογραφία και μετά προβολή εικόνας. Έτσι θα την ανοίγει σε νέο παράθυρο και θα φαίνεται ολόκληρη!

πως περασατε; πήγατε στην ανάσταση; εμείς όχι. Πάσχα κάναμε με γονείς και πεθερικα και η αγαπημένη τους συζήτηση ήταν, τι άλλο; το γιατί δεν τρώει ο Γιάννης κοκορέτσι, σοκολάτα, πετσα από το αρνί κτλ... Και τα ακουγαμε στερεοφωνικα κιόλας.... Κάτι ξέρω που δεν φτιαχνω τσουρεκια το Πάσχα... Αλλά πάει και αυτό φέτος!
MariaM
MariaM
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : Χαλκιδα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Γεωργία Δευ Απρ 16, 2012 4:28 am

Μαρια μου δεν μου δινει την επιλογη 'προβολη εικονας' με δεξι κλικ. Question
Ησυχα περασαμε. Πηγαμε στους γονεις μου. Ανασταση πηγαμε χωρις τη μικρη η οποια κοιμοταν υπο την επιβλεψη στην αρχη της μαμας μου και μετα της αδερφης μου οι οποιες μοιραστηκαν τον εκκλησιασμο. Ανυπομονω του χρονου να παμε ολοι μαζι!! (Εκτος αν εχουμε σκαρωσει κι αλλο μωρο και δεν τα καταφερουμε παλι) Αυτο παλι που ολοι θελουν να επιβαλλουν γνωμη... Ασχολιαστο! Απλα κανεις την παπια φανταζομαι και αποφευγεις ευγενικα.
Κατα τ'αλλα πολυ ηρεμα! Χαιρομαι το παιδι και το σπιτι!
Νομιζω οτι αρχισε να λεει 'μαμ' και να εννοει 'φαγητο' χτες το συνειδητοποιησα πρωτη φορα! Γενικα ειναι υπερκινητικη σε κουνια και παρκο και μαλλον πολυ πεισματαρα γιατι παιρνει κατι εκφρασεις... πεισμωμενες μπορει και σε ασχετες φασεις! Αυτος δυστυχως το πηρε απο εμενα και ελπιζω να μη μας βγει σε κακο στο μελλον!
Ο Γιαννακης πως περασε το Πασχα? Καταλαβαινει φανταζομαι πλεον καλυτερα τις μερες? Η λεω ασχετα? Question Exclamation

Γεωργία
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  MariaM Δευ Απρ 16, 2012 5:12 am

Α τι ωραία! Άρχισε να προσπαθεί να μιλήσει ε;
Ο Γιάννης δεν έχει ιδέα τι είναι το Πάσχα και γιατί πηγαίνουν στην εκκλησία. Τα βλέπει όλα σαν μια μεγάλη γιορτή! Του αρέσει να ανάβει τα κεριά στην εκκλησία και σταμάτησε να φοβάται και τους παπαδες! Μετά τη βάπτιση του είχε ένα θέμα και δεν κοινωνουσε πρόθυμα. Έτσι τον άφησα ήσυχο να το ξεχάσει. Τώρα που πηγαμε να κοινωνησει κάναμε μια ολόκληρη προετοιμασία μια εβδομάδα πριν. Για καλή μας τύχη συναντησαμε και τον πάπα της ενορίας μας στην λαϊκή και του χαιδεψε το κεφαλακι καινεγω βρήκα αφορμή να του πω πως οι παπαδες αγαπάνε τα παιδάκια και τους δίνουν "μελακι " και ψωμακι... μπλα μπλα μπλα και έτσι άνοιξε μια χαρά το στόμα του χωρίς φόβο την κατάλληλη στιγμή. Βέβαια σφιχτηκε λίγο όταν ένα κοριτσάκι μπροστά του άρχισε να κλαίει αλλά του ειπε ο άντρας μου ότι το κοριτσακι νυσταζε και έτσι το γλιτωσαμε. Γιατί ξέρεις. Αν αρχίσει να κλαίει ένα δημιουργεί άγχος στα υπόλοιπα και μετά κλαίνε όλα! Πάντως αν και πάλι δεν ήταν έτοιμος δεν θα τον πιεζα να κοινωνησει γιατί τι νόημα θα είχε; δε θέλω να τρέμει να μπει σε εκκλησία.
Φέτος το Πάσχα πήρε πολλά δώρα τσουγγρισε πολλά αβγά, έφαγε λίγο και ξετρελαθηκε με τον επιταφιο! Τον έβαλα να περάσει κι από κάτω και χαχανιζε! Το βραδυ στην περιφορα πηραμε δυο κερια απο μεσα για να κραταμε και ξεκινησε να πηγαινει προς την εκκλησια μονος του με σκοπο να τα αναψει στο μανουαλι! Ειδα κι επαθα να τον πεισω οτι αυτα θα τα κρατησουμε! Του χρόνου πιστεύω πως θα μπορώ να του εξηγησω τι συμβαίνει.

Για την ημέρα του Πάσχα αν και εκνευριστηκα με την συζήτηση για το φαγητό του Γιάννη όπως λες απεφευγα τις ερωτήσεις ή απαντουσα κι εγώ με ερωτηση... πχ.

-"γιατί να μην φάει ο Γιάννης σπληναντερο";
--"και γιατί να φάει σπληναντερο";

ή

-"τι έπαθε ο αδερφός σου που του έδωσα σπληναντερο όταν ήταν 6 μηνών";
--"που ξέρεις αν δεν έπαθε ή αν δε θα πάθει";


Πάντως απάντηση δεν πηρανε...
MariaM
MariaM
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : Χαλκιδα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Γεωργία Δευ Απρ 16, 2012 5:27 am

MariaM έγραψε:Α τι ωραία! Άρχισε να προσπαθεί να μιλήσει ε;
Ο Γιάννης δεν έχει ιδέα τι είναι το Πάσχα και γιατί πηγαίνουν στην εκκλησία. Τα βλέπει όλα σαν μια μεγάλη γιορτή! Του αρέσει να ανάβει τα κεριά στην εκκλησία και σταμάτησε να φοβάται και τους παπαδες! Μετά τη βάπτιση του είχε ένα θέμα και δεν κοινωνουσε πρόθυμα. Έτσι τον άφησα ήσυχο να το ξεχάσει. Τώρα που πηγαμε να κοινωνησει κάναμε μια ολόκληρη προετοιμασία μια εβδομάδα πριν. Για καλή μας τύχη συναντησαμε και τον πάπα της ενορίας μας στην λαϊκή και του χαιδεψε το κεφαλακι καινεγω βρήκα αφορμή να του πω πως οι παπαδες αγαπάνε τα παιδάκια και τους δίνουν "μελακι " και ψωμακι... μπλα μπλα μπλα και έτσι άνοιξε μια χαρά το στόμα του χωρίς φόβο την κατάλληλη στιγμή. Βέβαια σφιχτηκε λίγο όταν ένα κοριτσάκι μπροστά του άρχισε να κλαίει αλλά του ειπε ο άντρας μου ότι το κοριτσακι νυσταζε και έτσι το γλιτωσαμε. Γιατί ξέρεις. Αν αρχίσει να κλαίει ένα δημιουργεί άγχος στα υπόλοιπα και μετά κλαίνε όλα! Πάντως αν και πάλι δεν ήταν έτοιμος δεν θα τον πιεζα να κοινωνησει γιατί τι νόημα θα είχε; δε θέλω να τρέμει να μπει σε εκκλησία.
Φέτος το Πάσχα πήρε πολλά δώρα τσουγγρισε πολλά αβγά, έφαγε λίγο και ξετρελαθηκε με τον επιταφιο! Τον έβαλα να περάσει κι από κάτω και χαχανιζε! Το βραδυ στην περιφορα πηραμε δυο κερια απο μεσα για να κραταμε και ξεκινησε να πηγαινει προς την εκκλησια μονος του με σκοπο να τα αναψει στο μανουαλι! Ειδα κι επαθα να τον πεισω οτι αυτα θα τα κρατησουμε! Του χρόνου πιστεύω πως θα μπορώ να του εξηγησω τι συμβαίνει.

Για την ημέρα του Πάσχα αν και εκνευριστηκα με την συζήτηση για το φαγητό του Γιάννη όπως λες απεφευγα τις ερωτήσεις ή απαντουσα κι εγώ με ερωτηση... πχ.

-"γιατί να μην φάει ο Γιάννης σπληναντερο";
--"και γιατί να φάει σπληναντερο";

ή

-"τι έπαθε ο αδερφός σου που του έδωσα σπληναντερο όταν ήταν 6 μηνών";
--"που ξέρεις αν δεν έπαθε ή αν δε θα πάθει";



Πάντως απάντηση δεν πηρανε...

Κορυφαιες οι απαντησοερωτησεις σου!!! clap very funny
Τωρα για τα θρησκευτικα ζητηματα σιγα σιγα ερχεται η γνωση και πολυ περισσοτερο η συνειδητοποιηση και χωρις πιεση οπως ειπες. Εχω δει και κατι βιβλιαρακια για παιδια που κυκλοφορουν και εξηγουν πραγματα στη γλωσσα τους. Δεν ξερω βεβαια αν ειναι γι αυτη την ηλικια αλλα κατι θα υπαρχει. Εδω εμεις και καμια φορα δεν πιανουμε το νοημα του γιατι πηγαινουμε εκκλησια. Ποσο μαλλον τα παιδια! Τουλαχιστον μπαινει σε γιορτινο κλιμα. Ειναι μια αρχη!
Η δικια μου γενικα "μιλαει" πολυ! Πιστευω καποια στιγμη θα αρχισει να μιλαει και πιο συνειδητα. Ισως ειμαστε στα πρωτα βηματα!

Γεωργία
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  MariaM Δευ Απρ 16, 2012 6:07 am

Σίγουρα! Τώρα μπορεί να της αρέσει η φωνή της χαχα! Όμως σύντομα θα ανακαλύψει ότι μπορεί να μιμηθεί ήχους και λέξεις! Έχει ήδη αρχίσει να το κάνει με το μαμ! Ο δικός μου αν και δυο χρονών δυσκολεύεται..Κάνει προτασεις 3λεξεων και ανακαλύπτω ότι ξέρει πολλές λέξεις. Δυσκολεύεται όμως να τιςπροφερει και πολλές λέξεις μοιάζουν μεταξύ τους, οπότε μαντευω χαχαχα! Πάντως μ αρέσει όπως μιλάει! Είναι πολύ χαριτωμενος που δε μιλάει καθαρά! Μιλάει τραγουδιστα συνήθως! Δηλαδή για να πει "γεια σου μαμά " θα πει " γειααααααα χιου, μαμααααα!!! " Α! Και δεν τον λένε Γιάννη. Τον λένε "Ναννη " χαχαχα! Στη λαϊκή τις προαλες γελασε και το παρδαλο κατσικι! Πήγαινε στους παγκους και φώναζε ότι έβλεπε! Βαβααα! Λελιεεεε! Φαλαααα! Παπαααα! Μημιιιιι! Πιιιιιιιι! Ντογιαααααα! Μετάφραση: αβγά, ελιές, φράουλες,πατάτες, μήλα, ψάρια, Ντόρα( η μικρή εξερευνητρια σε ένα καπελο) καλό;
Βιβλία έχει αλλά επειδή δεν αντιλαμβάνεται έννοιες όπως παρελθό ν παρόν και μέλλον δεν μπορεί να παρακολουθήσει μεγάλες ιστορίες και να προβληματιστει. Δηλαδή φτάνουμε μέχρι τον κακό το λύκο και τα τρία γουρουνακια χαχαχα! Δείχνει ενδιαφέρον γι αυτά τα αναλαφρα παραμυθια αλλά δεν είναι σε θέση να αντιληφθεί τα κρυμμένα μηνύματα. Όμως βλέπω ότι όσο μαθαίνει να μιλάει καταλαβαίνει περισσότερα και όχι μόνο αυτά που νιώθει η βλέπει. Δηλαδή αν πχ του πω η μαμά είναι στεναχωρημενη, θα με κοιτάει μπερδεμενος. Αν με δει να κλαίω θα έρθει αμέσως να με αγκαλιασει. Είμαστε κοντά όμως το ξέρω! Very Happy Και τότε θα γεμισουμε βιβλιαρακια πιο χρήσιμα τα οποία τα λατρευω γιατί πραγματικά ταυτίζεται το παιδάκι!
MariaM
MariaM
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : Χαλκιδα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  dora. Πεμ Απρ 19, 2012 8:06 am

Ηρθα κ εγω!!! Δεν κοιμηθηκε πολυ το μεσημέρι κ ειχε μια γκρινια αλλο πράμα... εφαγε το απογευματινο της και αποκοιμηθηκε...ελπιζω να κοιμηθει αρκετα.Δεν μπορω αλλη γκρινια στα αυτια μου!!

Χρονια Πολλά!!Χριστος Ανέστη!!!
Πάσχα εμεις κάναμε στο χωριο του αντρα μου με τα πεθερικα και την μεγάλη ανηψια! Ομορφα ηταν,ησυχα,φάγαμε του σκασμου! Ανάσταση πήγε ο αντρας μου με την ανηψια μονο!Τα πεθερικα ήταν πολυ κουρασμενα και δεν ηθελα να τους αφησω την μικρη,να εχουν την εννοια της. Του χρόνου,καλα να ειμαστε!

Εχει αρχίσει να στέκεται η δικια μου! Αμα τη σηκώσω εγω ομως. Κάνει κινησεις μονη της αλλα δεν εχω κάτι σε υψος που να τη βολευει.. σε πάρκο δεν την εβαλα και τωρα μάλλον ειναι αργα,δεν νομιζω να κάτσει μέσα! Α! σερνόμαστε προς τα μπροστα!!! βέβαια τραβάει οτι βρει για να συρθει αλλα κάτι ειναι κ αυτο! Θα ξεμαλλιάσει τα χαλια! hehe Τσιριχει κατα καιρους! πολυ!! Η πεθερα μου ειπε οτι φώναξε "γιαγια" και εχει κ μάρτυρα τον πεθερο.. τι να σας πω?! δεν ξέρω!! τους την ειχα αφήσει για ενα 5ωρο την Μ.Παρασκευη και ηταν στο πάτωμα η μικρη κ επαιζε με την ανηψια και ειχε τουμπάρει και φωναξε "γιαγια" για να την σηκώσει... η αληθεια ειναι οτι οταν εκνευριζεται φωνάζει μαμα αλλα "γιαγια"?!?! Αυτα! απο εμας!
dora.
dora.
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  MariaM Πεμ Απρ 19, 2012 8:13 am

Ντόρα δεν άκουσε καλά. Δεν είπε γιαγιά. Γιαγιακα είπε.
MariaM
MariaM
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : Χαλκιδα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  dora. Πεμ Απρ 19, 2012 8:27 am

MariaM έγραψε:Ντόρα δεν άκουσε καλά. Δεν είπε γιαγιά. Γιαγιακα είπε.

χαχαχαχαχααχα!!! very funny


Α! Ξέχασα!!! Η μανα μου ειχε φαγωθει..το Πάσχα θα της δώσω αρνι κλπ κλπ... Πάσχα κάναμε με τα πεθερικα οπως ειπα.. οταν οι συμπεθερες μιλησαν στο τηλ της ειπε η μάνα μου να δώσει στη μικρη ενα μπουτι απο το αρνι να τη βγάλουμε φωτο... της λέω της πεθερας,η μικρη θα το βάλει στανταρ στο στομα και δεν θέλω,ειναι κ αλατισμενο το κρεας! Επέμενε οτι δεν ειναι αλατισμενο,εννοούσε οτι δεν ηταν αρκετα αλατισμενο!! Αντε να εξηγησεις!!! Πολυ τις χάρηκα τις απαντήσεις σου Μαρια!!!! να παίρνουμε και παραδείγματα για οσα θα βρούμε μπροστά μας!! Α! η πεθερα με ρώτησε αν δεν κάνει καλο στο παιδι που τρώει φαγάκι μεσημέρι/απόγευμα και δεν τρώει φαριν λακτε και κρέμα!!!!!!!! Της ειπα εχουν δημητριακα και εμεις δεν τρώμε ακομα και την γλίτωσα την συνέχεια!
dora.
dora.
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  ΑΛΙΚΗ Πεμ Απρ 19, 2012 8:35 am

αφου βρηκα το φορουμ εψαχνα να βρω και τον κωδικο για να συνδεθω και τελικα μου τον ειπε ο γιαννης(μη το σχολιαζετε!ενα μυαλο εχω!) χρονια πολλα κ απο δω! κ εμεις ησυχα περασαμε το πασχα.η μικρη ειναι μια χαρα εβγαλε κ τα δυο πανω δοντια κ σημερα εβαλε ενα παιχνιδι στο στομα κ καπως γδαρθηκε και ματωσε.την ειχε ο γιαννης εκεινη την ωρα και ευτυχως γιατι αν το παθαινε στα δικα μου χερια θα με ειχε σκοτωσει.μια σταγονα αιμα εβγαλε μη φανταστειτε αλλα ο γιαννης επαθε σοκ!καλα να παθει ομως γιατι νομιζει οτι αυτος την προσεχει καλυτερα απολους..(ειμαι κακια ε;;Wink βαφτιζουμε λοιπον στις 6 μαιου κ σχεδον ολα ειναι ετοιμα.η κουμπαρα με πηρε σημερα κ μου ειπε οτι εκλεισε τις μπομπο(εδω το εθιμο λεει ο νουνος κανει τις μπομπο) πηρε ξυλινες μου(αν καταλαβα καλα ειναι συνδετηρες για σημειωσεις , συραπτικα κ κατι αλλο αλλα δε τα συγκρατησα εκεινη την ωρα γιατι ταιζα) για τα παιδακια πηρε κατι σε τρενακι. στολισμο κλεισαμε ,μενει να βρω μπαλονια. πηρα φορεμα ,θα προσπαθησω να βαλω φωτο. μενει να γραψω τα προσκλητηρια κ να παρει ο γιαννης παπουτσια.θα παμε μες στη βδομαδα για ζυγισμα να δουμε ποσο ειναι η μικρη.αν κ μου φαινεται οτι ηρθε στα ισα της μιας κ οι οδηγιες προς την πεθερα για τα μλ ηταν αυστηρες!εσεις τι νεα; να ρωτησω !εσεις πλεον κανετε καθε μηνα εμβολιο;;;εμεις αυτον τον μηνα δεν εχουμε ,το επομενο ειναι τον ιουλιο.
ΑΛΙΚΗ
ΑΛΙΚΗ
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 53
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  ΑΛΙΚΗ Πεμ Απρ 19, 2012 8:37 am

εμεις παντως διαιτα διαιτα αλλα τζατζικακι εφαγε το πασχα!
ΑΛΙΚΗ
ΑΛΙΚΗ
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 53
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 9 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  dora. Πεμ Απρ 19, 2012 8:41 am

ΑΛΙΚΗ έγραψε:αφου βρηκα το φορουμ εψαχνα να βρω και τον κωδικο για να συνδεθω και τελικα μου τον ειπε ο γιαννης(μη το σχολιαζετε!ενα μυαλο εχω!) χρονια πολλα κ απο δω! κ εμεις ησυχα περασαμε το πασχα.η μικρη ειναι μια χαρα εβγαλε κ τα δυο πανω δοντια κ σημερα εβαλε ενα παιχνιδι στο στομα κ καπως γδαρθηκε και ματωσε.την ειχε ο γιαννης εκεινη την ωρα και ευτυχως γιατι αν το παθαινε στα δικα μου χερια θα με ειχε σκοτωσει.μια σταγονα αιμα εβγαλε μη φανταστειτε αλλα ο γιαννης επαθε σοκ!καλα να παθει ομως γιατι νομιζει οτι αυτος την προσεχει καλυτερα απολους..(ειμαι κακια ε;;Wink βαφτιζουμε λοιπον στις 6 μαιου κ σχεδον ολα ειναι ετοιμα.η κουμπαρα με πηρε σημερα κ μου ειπε οτι εκλεισε τις μπομπο(εδω το εθιμο λεει ο νουνος κανει τις μπομπο) πηρε ξυλινες μου(αν καταλαβα καλα ειναι συνδετηρες για σημειωσεις , συραπτικα κ κατι αλλο αλλα δε τα συγκρατησα εκεινη την ωρα γιατι ταιζα) για τα παιδακια πηρε κατι σε τρενακι. στολισμο κλεισαμε ,μενει να βρω μπαλονια. πηρα φορεμα ,θα προσπαθησω να βαλω φωτο. μενει να γραψω τα προσκλητηρια κ να παρει ο γιαννης παπουτσια.θα παμε μες στη βδομαδα για ζυγισμα να δουμε ποσο ειναι η μικρη.αν κ μου φαινεται οτι ηρθε στα ισα της μιας κ οι οδηγιες προς την πεθερα για τα μλ ηταν αυστηρες!εσεις τι νεα; να ρωτησω !εσεις πλεον κανετε καθε μηνα εμβολιο;;;εμεις αυτον τον μηνα δεν εχουμε ,το επομενο ειναι τον ιουλιο.

Ρε σεις ...εμεις εμβόλιο κάνουμε κάθε μηνα... εχουμε στις 24... και στο ψυγειο εχω κι αλλα... (μας τα ειχε προγράψει γιατι με το ταμειο κ τα φαρμακεια ποτε δεν ξέρεις..) αααααα...θα τη ρωτήσω την Τριτη που θα πάμε....
dora.
dora.
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 9 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης