Μαμά σ'αγαπώ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Λέξεις Κλειδιά

Πρόσφατα Θέματα
» Έχετε να προτείνετε κανένα καλό eshop???
από Dorothymc Πεμ Φεβ 07, 2013 2:55 am

» Κρέμα Προσώπου για Πρόληψη Ρυτίδων
από WhiteSpirit Τετ Ιαν 09, 2013 3:13 am

» Μανούλες Μαρτίου 2013!
από Sassa Πεμ Ιαν 03, 2013 12:47 pm

» ΚΑΤΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΓΡΩΝ
από WhiteSpirit Τετ Ιαν 02, 2013 7:26 am

» Η ΦΥΣΗ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΗΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ ΣΟΥ
από WhiteSpirit Τετ Ιαν 02, 2013 7:23 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011
από Sassa Παρ Αυγ 24, 2012 11:54 pm

» Γλυκά βάπτισης από τα χεράκια μας!
από MariaM Πεμ Μάης 10, 2012 11:34 pm

» ♚Πριγκιπας-βατραχος θεμα βαπτισης♚
από MariaM Κυρ Μάης 06, 2012 11:24 am

» Κατασκευές για βάπτιση (και όχι μόνο)!
από MariaM Κυρ Απρ 29, 2012 3:19 pm

Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Ημερολόγιο Ημερολόγιο

Affiliates
free forum

Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 22, στις Πεμ Ιαν 25, 2024 6:02 pm

Το διλημμα της εκτρωσης

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Το διλημμα της εκτρωσης Empty Το διλημμα της εκτρωσης

Δημοσίευση  Γεωργία Τετ Μαρ 07, 2012 1:23 pm

Ανοιγω αυτο το θεμα γιατι βρηκα αυτα τα αρθρα και ηθελα να τα μοιραστω μαζι σας...
Ολες ξερουμε ποσο ευαισθητο ειναι το θεμα της εκτρωσης γι αυτο ξεκαθαριζω οτι δεν εχω σκοπο να θιξω κανεναν. Το οτι εμενα μου εκαναν εντυπωση τα αρθρα αυτα και ταιριαζουν με τη σταση μου στο θεμα δεν σημαινει οτι πρεπει να συμφωνησουμε. (Απλα εξηγουμαι γιατι το θεμα ειναι ευαισθητο οπως ειπα!)

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Ευχομαι ποτε καμια γυναικα να μη βρεθει μπροστα σε ενα τοσο σοβαρο διλημμα.

Γεωργία
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το διλημμα της εκτρωσης Empty Απ: Το διλημμα της εκτρωσης

Δημοσίευση  Veraki Τετ Μαρ 07, 2012 11:56 pm

Καλημερα Γωργια καλα εκανες και το ανοιξες ,καποια στιγμη θα θιγοταν το θεμα, φορουμ με μανουλες ειναι αλλυμωνο, οποτε καλητερα που το ''αγγιξες'' εσυ με το γαντι, μπορει καποια μανουλα να θελει να βρει τετοιου ειδους ενημερωτικο υλικο, θα ψαξω και εγω να βρω να βοηθησω. flower
Veraki
Veraki
Modetor
Modetor

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το διλημμα της εκτρωσης Empty Απ: Το διλημμα της εκτρωσης

Δημοσίευση  Mama Pupa Πεμ Μαρ 08, 2012 12:37 am

Πολυ πολυ μα παρα πολυ ευαισθητο θεμα.Και σαν ολα τα ευαισθητα θεματα υπαρχει λογος, υπαρχει αντιλογος και το δικιο καπου στη μεση...Δεν μπορω να παρω θεση οσο κι αν προσπαθησα στη ζωη μου.Εχω ζησει απο πολυ κοντινα μου προσωπα δυο διαφορετικες πτυχες του θεματος, δυο διαφορετικες επιλογες και θα σας πω πολυ απλα οτι συμφωνω και με τις δυο αν μπορει βεβαια καποιος απεξω απο το χορο να εχει λογο και αποψη...Δεν μπορω να κρινω γιατι δεν ξερω κι εγω τι θα εκανα...Δυσκολο θεμα, ακομη πιο δυσκολες αποφασεις...
Mama Pupa
Mama Pupa
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το διλημμα της εκτρωσης Empty Απ: Το διλημμα της εκτρωσης

Δημοσίευση  MariaM Πεμ Μαρ 08, 2012 3:40 am

Το σίγουρο είναι ότι δεν είμαι σε θέση ούτε και εγώ να κρίνω κανέναν για τις επιλογές του, παρά μόνο τον εαυτό μου. Είμαι της άποψης ότι δεν είμαστε σε θέση να κρίνουμε καποιοον όταν δεν τον γνωρίζουμε πλήρως. Και πλήρως γνωρίζουμε μόνο τον ίδιο μας τον εαυτό. Αν δεν ξέρουμε όλα τα στοιχεία δεν μπορούμε να είμαστε δίκαιοι.
Προσωπικά με θλιβουν τα υψηλά ποσοστά της εκτρωσης στην χώρα μας. Μεγάλο μέρος ωφειλεται σε ανεπιθυμητες εγκυμοσυνες και αυτό μου λέει πως σαν λαός έχουμε ταμπού σε θέματα σεξουαλικότητας. Μπορούμε να τα ξεπεασουμε κάποια στιγμή. Η σεξουαλική διαπαιδαγώγηση πρέπει να μπει στην καθημερινότητα των νέων.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Δεν θα αναφερθω καν σε περιπτώσεις που υπάρχει πρόβλημα στο έμβρυο ή την μητέρα. Δεν θεωρώ ότι είναι καν αντικείμενο συζήτησης. Μακάρι καμία γυναίκα να μην βρεθεί σε τέτοια διλληματα.

Μπορουμε να μιλησουμε για το τι επιπτώσεις μπορεί να επιφέρει μια έκτρωση στο σώμα μιας κοπέλας. Η σεξουαλική πράξη πρέπει να γίνεται υπεύθυνα. Η πρόληψη δεν προστατεύει μόνο από μια ανεπιθυμητη εγκυμοσύνη εξάλλου! Για την ακρίβεια μια εγκυμοσύνη είναι η καλύτερη επίπτωση. Η χειρότερη είναι ανιατες σεξουαλικως μεταδιδομενες ασθένειες που οδηγούν μέχρι και στο θάνατο. Κι όταν είσαι κοντά στο θάνατο βλέπεις με αλλά μάτια την ζωη που κάποιοι ονομάζουν άλλοτε "δεδομένη"... και άλλοτε "ανεπιθυμητη"...
Θα επανέλθω...
MariaM
MariaM
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : Χαλκιδα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το διλημμα της εκτρωσης Empty Απ: Το διλημμα της εκτρωσης

Δημοσίευση  Γεωργία Κυρ Μαρ 11, 2012 6:54 am

Φυσικα και δεν κρινουμε κανεναν! Οι επιλογες που κανει ο καθενας ειναι προσωπικες και δεν μας πεφτει λογος! Αλλωστε δεν ειμαστε εμεις οι καταλληλοι για να κρινουμε τις επιλογες αλλων. Απλα πιστευω πως οσο σκληρο κι αν ακουγεται πρεπει ολοι να συνειδητοποιησουμε οτι η εκτρωση ειναι αφαιρεση μιας ζωης. Απο εκει και περα ευχομαι να μην βρεθω σε θεση να χρειαστει να παρω καποια αποφαση. Καλο ειναι και η γυναικα που βρισκεται σε τετοια θεση να ξερει και τις επιπτωσεις.

Γεωργία
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης