Μαμά σ'αγαπώ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Λέξεις Κλειδιά

Πρόσφατα Θέματα
» Έχετε να προτείνετε κανένα καλό eshop???
από Dorothymc Πεμ Φεβ 07, 2013 2:55 am

» Κρέμα Προσώπου για Πρόληψη Ρυτίδων
από WhiteSpirit Τετ Ιαν 09, 2013 3:13 am

» Μανούλες Μαρτίου 2013!
από Sassa Πεμ Ιαν 03, 2013 12:47 pm

» ΚΑΤΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΓΡΩΝ
από WhiteSpirit Τετ Ιαν 02, 2013 7:26 am

» Η ΦΥΣΗ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΗΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ ΣΟΥ
από WhiteSpirit Τετ Ιαν 02, 2013 7:23 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011
από Sassa Παρ Αυγ 24, 2012 11:54 pm

» Γλυκά βάπτισης από τα χεράκια μας!
από MariaM Πεμ Μάης 10, 2012 11:34 pm

» ♚Πριγκιπας-βατραχος θεμα βαπτισης♚
από MariaM Κυρ Μάης 06, 2012 11:24 am

» Κατασκευές για βάπτιση (και όχι μόνο)!
από MariaM Κυρ Απρ 29, 2012 3:19 pm

Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Ημερολόγιο Ημερολόγιο

Affiliates
free forum

Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 22, στις Πεμ Ιαν 25, 2024 6:02 pm

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

+11
Moroulino
Maria Sk.
Mama Pupa
MariaM
Γεωργία
Sassa
ΑΛΙΚΗ
xanthi
fofi
Sof
dora.
15 απαντήσεις

Σελίδα 7 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Sof Κυρ Μαρ 11, 2012 1:42 am

Καλημερα κ απο δω κορίτσια!!!κ σε μένα 2 κουταλιες μου πε αλλα αφου άνοιγε το στόμα του έδωσα στην τεταρτη άρχισε να ξινιζετε!οσο για το ήρεμο βράδυ που μας ευχή θήκες Σασσα μου,δεν ξέρω για το δικό σας αλλα εμάς κάθε άλλο παρα ήρεμο δεν ηταν!!!μπραβο σας Ντορα!!!!
Sof
Sof
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 89
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : ΚΑΛΑΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Moroulino Κυρ Μαρ 11, 2012 3:12 am

Μια γρήγορη καλημέρα και από μένα και θα τα πούμε το βραδάκι....είχαμε και εμείς χτες ανήσυχο ύπνο και δεν ξέρω γιατί....Πάμε στη μαμά μου για φαγητό...Πολύ βροχή βρε κορίτσια δεν αντέχω άλλο....έχουμε μουλιάσει....

Moroulino
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Γεωργία Κυρ Μαρ 11, 2012 7:03 am

Γεια σας κοριτσαρες μου!!!
Σοφια καλη αρχη! Κι εμενα μια χαρα μου φαινονται οι πεντε κουταλιες!
Περαστικουλια και στις αρρωστες και στα μπεμπακια!
Κι εδω βροχη σημερα! Αντε να δουμε ποτε θα φτιαξει ο καιρος για τα καλα γιατι κι εγω βαρεθηκα την κακοκαιρια!
Σοφια τελικα κατεληξα ομοιοπαθουσα με τη ΔΕΗ! Μας ηρθε 410 ευρω!!!
Κι εμεις ειχαμε ενα καλοριφερ καθε βραδυ στο δωματιο του παιδιου και μας εκαψε στη κυριολεξια!
Χτες ειχε η μια βαφτιστηρα μου γενεθλια και πηγαμε στο παρτυ. Η ζουζουνα μου ηταν μια κυρια! Ησυχη και δεν ενοχλησε κανεναν! Μοιραζε χαμογελα!
Κι εμεις καποια βραδια εχουμε λιγη γκρινια και νομιζω απο χτες την τρωνε και τα ουλα της. Ολο σαλια ειναι!

Γεωργία
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Γεωργία Κυρ Μαρ 11, 2012 7:17 am

Ξεχασα! Ελενακι καλωσηρθες!!

Γεωργία
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Sassa Δευ Μαρ 12, 2012 12:00 am

Καλημερα απο τη βροχερη Αθηνα..να δουμε ποτε θα ερθει κ αυτη η ανοιξη να παρουν λιγο αερα τα μωρα μας(εννοω χωρις τα μπουφαν κ τα 55ρουχαλακια )να χαρουν τον ηλιο!!Ελλαδα χωρα του φωτος κ του ηλιου..που εισαι??
τα δικα μας τωρα : ξυπμησαμε κατα της 3 κ μετα την εφερα κρεβατι..ο νικος δεν το δεχεται γτ λεει θα δυσκολευτουμε να την ξαναπαμε αργοτερα στο δικο της κρεβατι..ξερω οτι πρεπει να την αφησω να κλαψει κανα 5' την πρωτη μερα 10΄ τη δευτερη κοκ αλλα δεν μπορω να την ακουω!!θα παρω κ γιατρο να μου πει..αλλα ξερω τι θα μου πει...
Sassa
Sassa
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Τόπος : Aθηνα

https://mamasagapo.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Mama Pupa Δευ Μαρ 12, 2012 1:36 am

Sassa Οχι!!!!Οχι κλαμα το μωρο!!!!Ειναι κακοοοοοο!!!!Εγω αποψε την εβαλα απλα στην κουνια και κοιμηθηκε ως τις 6.30 εκει.Τιποτα δεν ειναι τοσο δυσκολο.Και προς Θεου, οχι συναισθηματικο στρες στο νινι γιατι θα ανεβω, θα την παρω και θα κοιμομαστε στο κρεβατι μου εγω και τα δυο νινια!!!
Mama Pupa
Mama Pupa
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  ΑΛΙΚΗ Δευ Μαρ 12, 2012 2:57 am

καλημερα κ απο δω!!!τι κανετε;;;εμεις παλι ειχαμε ανησυχο υπνο,μυξουλες κ λιγη βραχναδα...πολυ ορο κ υγρα αντε να δουμε! ειδες γεωργια κυρια η κουκλα σου! για τη δεη δε το σχολιαζω Sad σασα ειδες οτι αγριεψε η δημητρα!κανενα αλμα αναπτυξης θα ειναι! καλε τα βαλαμε τα αλματα σε κανα θεμα;;;;;;;;; φιλακια μανουλες !!
ΑΛΙΚΗ
ΑΛΙΚΗ
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 53
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Sof Δευ Μαρ 12, 2012 12:52 pm

Κοριτσαρες!!!!σας έλειψα;;;;εμένα πολυ!!!!γεννησε η γυναίκα του θείου μου έναν παιδαρο!!!!γι αυτο εξαφανιστηκα!!!!μετα είχα Γιογκα!!!!λοιπον Σασσα ρώτησα το γιατρό μου κ μου πε το παν ειναι να έχουμε σε όλα μετρό!εμεις θα τα βάζουμε στο κρεβατακι τους κ αν ξυπνήσουν κλαίνε κ δεν σταματάνε τότε μαζι μας για νανι αλλα αν μια μέρα μπορούμε να το καθυστερήσουμε ας προσπαθήσουμε!σημερα συζήτησαν κ με την δασκάλα της Γιογκα κ μου πε μην στερεις την αγκαλια σου αφου την αναζητά!καποια στιγμή θα θελήσει να κοιμηθει μόνο!!!!
Sof
Sof
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 89
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : ΚΑΛΑΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Sassa Δευ Μαρ 12, 2012 11:24 pm

Κοριτσαρες μου καλημερα..θανκς για συμβουλες εγω τα κατανοω αλλα το αντρικο μυαλο δεν λειτουργει ετσι...
θα τα μεταφερω παντως... flower
Sassa
Sassa
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Τόπος : Aθηνα

https://mamasagapo.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Moroulino Δευ Μαρ 12, 2012 11:30 pm

Καλημέρα κοριτσάκια πώς είστε;;Λοιπόν εμείς μάλλον είμαστε πια καλά ,βέβαια θα συνεχίσω μέχρι και αύριο να της δίνω τα φάρμακα και μετά θα μιλήσω με το γιατρό αν θα του την πάω να τη δει ή κανονικά στο ραντεβού μας την άλλη Πέμπτη.Η μικρή μου έχει μειώσει αισθητά τις ποσότητες του φαγητού που τρώει...στο μεσημεριανό και κάποιες φορες και στην απογευματινή κρέμα..Ευτυχώς στο γάλα τρώμε τις ίδιες ποσότητες...Είχε μια γκρίνια χτες γιατί νύσταζε και εγώ δεν την έβαζα για ύπνο για να κοιμηθεί μια και καλή για βράδυ....Μη φανταστείται ότι τη βασάνιζα κιόλας ήταν 8 η ώρα και όποτε έχει κοιμηθεί τέτοια ώρα μου σηκώνεται μια ώρα μετά και δεν κοιμάται μέχρι να πάει 1....Ενώ όταν κοιμάται μετά τις 9 δεν ξυπνάει μέχρι το πρωί...αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω....Πάω για δουλίτσες...έχω πάααααααρα πολλές σήμερα...Φιλάκια...

Moroulino
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Sof Τρι Μαρ 13, 2012 12:19 am

Κι εμένα έχει μειώσει τις ποσοτητες!!!!αχ αχ αχ!εχθες ξυπνάει ανα μια ώρα μεχρι που τελικα ενεδωσα κ ξαπλωσα στις 4 μαζι του στο παιδικό κρεβάτι!!!!
Sof
Sof
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 89
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : ΚΑΛΑΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Veraki Τρι Μαρ 13, 2012 8:18 am

Sof τι ωραια που το εθεσε η κυρα γιογκενα!''καποια στιγμη θα θελησει να κοιμηθει μονο του...και εγω ρε κοριτσια ολα τα χατηρια του κανω, και θα δω μετα τι θα γινει,μπορει ν ζοριστω ν κοψω συνηθειες μπορει και να κοπουν απο μονες τους, το κακο ειναι οτι τα δολια δεν μπορουν να μιλησουν και εκφραζουν τις αναγκες τους με κλαμα,αν μπορεσω ν σταματησω αυτο το κλαμα(καληψω την αναγκη του) τι αλο θελω σαν μανα???[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Veraki
Veraki
Modetor
Modetor

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  MariaM Τετ Μαρ 14, 2012 2:47 pm

Veraki έγραψε:Sof τι ωραια που το εθεσε η κυρα γιογκενα!''καποια στιγμη θα θελησει να κοιμηθει μονο του...και εγω ρε κοριτσια ολα τα χατηρια του κανω, και θα δω μετα τι θα γινει,μπορει ν ζοριστω ν κοψω συνηθειες μπορει και να κοπουν απο μονες τους, το κακο ειναι οτι τα δολια δεν μπορουν να μιλησουν και εκφραζουν τις αναγκες τους με κλαμα,αν μπορεσω ν σταματησω αυτο το κλαμα(καληψω την αναγκη του) τι αλο θελω σαν μανα???[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Βερακι αυτή η τελευταία κουβέντα που είπες τα λέει όλα! Και είναι μεγάλη αλήθεια. Γιατί όσο ένα μωρό έχει μια ανάγκη ακαλυπτη, παιδευεται και η μαμά... Και εγώ θα αναρωτηθω. Τι είναι καλύτερο; Να παιδευομαι τώρα κι εγώ και το παιδί με το φόβο ότι αν του δώσω αυτό που θέλει θα το πληρωσω στα μέλλον; Μα δεν πληρωνω ήδη; Και ποιος προβλέπει με σιγουριά το μέλλον; Μηπως ειναι καλυτερο να κλεινουμε τα αυτια μας και να βρίσκουμε την κάθε στιγμή τι είναι καλύτερο για εμάς και το παιδι; Το "θα κακομαθει " εγώ το ακούω βερεσε... Λένε πχ " θα μάθει να κοιμάται στο κρεβάτι σας". Αν με πειράζει, θα βρω λύση. Αλλά αν δεν με πειράζει δεν θα το θεωρησω καν πρόβλημα επειδή θεωρείται πρόβλημα για κάποιους άλλους. Και στην τελική όταν έχω δυο προβλήματα εστιαζω στο μεγαλύτερο. Πχ. δεν θέλω να κοιμάται στο κρεβάτι μου αλλά αν κοιμηθουμε χωριά ξυπνάει ανά μισαωρο και κλαίει. Τότε θα προτιμησω τον κοινό ύπνο από τον καθόλου ύπνο.
MariaM
MariaM
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : Χαλκιδα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Γεωργία Παρ Μαρ 16, 2012 6:36 am

Γεια σας κοριτσακια μου! Τι κανετε? Εμεις δυσκολευομαστε στον μεσημεριανο υπνο απο χτες κ εχουμε λιγο γκρινια. Χτες κλεισαμε κ τον 8ο! Σε 4 μηνες γενεθλια! Εχω ξεφυγει!
Ολα τ'αλλα καλα! Εσεις τι κανετε?

Γεωργία
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  dora. Παρ Μαρ 16, 2012 8:14 am

MariaM έγραψε:
Veraki έγραψε:Sof τι ωραια που το εθεσε η κυρα γιογκενα!''καποια στιγμη θα θελησει να κοιμηθει μονο του...και εγω ρε κοριτσια ολα τα χατηρια του κανω, και θα δω μετα τι θα γινει,μπορει ν ζοριστω ν κοψω συνηθειες μπορει και να κοπουν απο μονες τους, το κακο ειναι οτι τα δολια δεν μπορουν να μιλησουν και εκφραζουν τις αναγκες τους με κλαμα,αν μπορεσω ν σταματησω αυτο το κλαμα(καληψω την αναγκη του) τι αλο θελω σαν μανα???[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Βερακι αυτή η τελευταία κουβέντα που είπες τα λέει όλα! Και είναι μεγάλη αλήθεια. Γιατί όσο ένα μωρό έχει μια ανάγκη ακαλυπτη, παιδευεται και η μαμά... Και εγώ θα αναρωτηθω. Τι είναι καλύτερο; Να παιδευομαι τώρα κι εγώ και το παιδί με το φόβο ότι αν του δώσω αυτό που θέλει θα το πληρωσω στα μέλλον; Μα δεν πληρωνω ήδη; Και ποιος προβλέπει με σιγουριά το μέλλον; Μηπως ειναι καλυτερο να κλεινουμε τα αυτια μας και να βρίσκουμε την κάθε στιγμή τι είναι καλύτερο για εμάς και το παιδι; Το "θα κακομαθει " εγώ το ακούω βερεσε... Λένε πχ " θα μάθει να κοιμάται στο κρεβάτι σας". Αν με πειράζει, θα βρω λύση. Αλλά αν δεν με πειράζει δεν θα το θεωρησω καν πρόβλημα επειδή θεωρείται πρόβλημα για κάποιους άλλους. Και στην τελική όταν έχω δυο προβλήματα εστιαζω στο μεγαλύτερο. Πχ. δεν θέλω να κοιμάται στο κρεβάτι μου αλλά αν κοιμηθουμε χωριά ξυπνάει ανά μισαωρο και κλαίει. Τότε θα προτιμησω τον κοινό ύπνο από τον καθόλου ύπνο.


Μαρια μου οπως τα λες ειναι! Η μανα μου με ειχε στο δωμάτιο της μέχρι 2 χρονων που εφυγα γιατι ήρθε ο αδερφός μου,εκείνος έκατσε 1 1/2 χρόνο γιατί ακολούθησε ο μικρός ... δεν πάθαμε τίποτα κι ουτε η μάνα μου! δεν δυσκολεύτηκε να μας βάλει στο δωμάτιο μας.. Κι ομως σήμερα σου λένε όσο πιο νωρις καλύτερα..βαλτο να μάθει ... και σε όλα αυτά που πήγε το περίφημο "Ενστικτο της μανας" ?! πφφφφφ......
dora.
dora.
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  dora. Παρ Μαρ 16, 2012 8:16 am

Γεωργία έγραψε:Γεια σας κοριτσακια μου! Τι κανετε? Εμεις δυσκολευομαστε στον μεσημεριανο υπνο απο χτες κ εχουμε λιγο γκρινια. Χτες κλεισαμε κ τον 8ο! Σε 4 μηνες γενεθλια! Εχω ξεφυγει!
Ολα τ'αλλα καλα! Εσεις τι κανετε?



Χαρουμενα μηνογενέθλια ...εστω και καθυστερημένα... cake clap

ναι ρε συ ...μεγαλώνουν τα σκατουλικα... αχ..!!!
εμεις δυσκολευόμαστε στον υπνο γενικά!! Στριφογυρνάει πια τα βράδια..
Εχεις πρόγραμμα? Το βράδυ πόσες ωρες σερι σου κοιμάται?
dora.
dora.
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Γεωργία Παρ Μαρ 16, 2012 1:27 pm

Εμενα δεν στριφογυρναει, ουτε "βαρελακι" δεν εχει κανει ακομα! ( Πως να διαχειριστει τοσο βαρος! Χαχα! Τι λεω η ασπλαχνη μανα!)
Ξυπναει ομως τα βραδια εστω και για πιπιλα. Προγραμμα περιπου εχουμε: μετα την απογευματινη κρεμα κοιμαται γυρω στις 8.30 και μετα ξυπναει στις 11 για το βραδινο της μπουκαλι και ξανακοιμαται αμεσως. Το πρωινο μπουκαλι το πινει γυρω στις 6.30-7.30. Μεχρι το πρωι μονο 2 βραδια δεν εχει ξυπνησει τωρα τελευταια. Συνηθως ξυπναει 1-3 φορες για πιπιλα ή νανουρισμα. Προσπαθω να μην την ταιζω τα ξημερωματα για να μην το συνηθισει. Μεσα στην ημερα κανονικα κοιμαται μετα απο καθε γευμα. Μονο χτες και σημερα δεν κοιμηθηκε το μεσημερι και ηταν μες στη γκρινια!

Μαρια πιστευω οτι καθε μανουλα (και μπαμπακας) εχουν το δικο τους προγραμμα για το παιδι. Αρκει να τους ταιριαζει και να μην τους το εχει επιβαλει κανενας. Ετσι νομιζω δεν υπαρχουν προβληματα και η μεταβαση αναμεσα στα σταδια γινεται ομαλα.

Γεωργία
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  MariaM Παρ Μαρ 16, 2012 2:58 pm

Φυσικά Γεωργία μου. Αυτό που ήθελα να τονισω και δεν ξέρω αν φάνηκε ήταν ότι όλοι έξω από το χορό πολλά τραγούδια λένε και είναι εύκολο να κρινουν. Στην ουσία όμως μόνο οι γονείς μπορούν να κρίνουν αν κάτι είναι σωστό ή λάθος γιατί στην τελική, το σωστό και το λάθος είναι υποκειμενικές έννοιες. Άρα αν προσπαθώ εγώ πχ να περασω στον άλλον το δικό μου σωστό το πολυ-πολυ να τον μπερδεψω.

Όταν λες ότι ξυπνάει για πιπιλα ξυπνάει εντελώς ή την ψάχνει μέσα στον ύπνο της; Ο δικός μου κοιμήθηκε βαθιά ως το πρωί όταν μείωσε τις ώρες ύπνου μέσα στην ημέρα δηλαδή, μετά το 13ο μήνα. Ως τότε ξυπνουσε κάποιες φορές για πιπιλα ή γιατί με έψαχνε. Αλλά όταν άρχισε να κοιμάται μόνο το μεσημέρι αντί για 2 υπνους που έκανε ως τότε, ησυχασε και το βράδυ.
MariaM
MariaM
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : Χαλκιδα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Γεωργία Σαβ Μαρ 17, 2012 6:23 am

Ετσι ειναι Μαρια μου! Ολοι εχουν γνωμη αλλα δεν καταλαβαινουν το αγχος κ τη συγχιση που μπορουν να προκαλεσουν. Βαζω κ τον εαυτο μου μεσα που μπορει να θελω να βοηθησω αλλα αθελα μου να αγχωσω τον αλλο.

Το βραδυ συνηθως ξυπναει οταν της φυγει η πιπθλα κ ηρεμει οταν της τη βαζω, γι αυτο λεω ξυπναει για πιπιλα. Υπαρχουν βεβαια κ νυχτες που με ψαχνει.
Τωρα ειπαμε να την αφηνουμε να κοιμαται μονο ενα μισαωρο μετα το φρουτο για να κοιμαται καλυτερα το μεσημερι.

Γεωργία
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  MariaM Σαβ Μαρ 17, 2012 6:33 am

Γεωργία έγραψε:Ετσι ειναι Μαρια μου! Ολοι εχουν γνωμη αλλα δεν καταλαβαινουν το αγχος κ τη συγχιση που μπορουν να προκαλεσουν. Βαζω κ τον εαυτο μου μεσα που μπορει να θελω να βοηθησω αλλα αθελα μου να αγχωσω τον αλλο.

Το βραδυ συνηθως ξυπναει οταν της φυγει η πιπθλα κ ηρεμει οταν της τη βαζω, γι αυτο λεω ξυπναει για πιπιλα. Υπαρχουν βεβαια κ νυχτες που με ψαχνει.
Τωρα ειπαμε να την αφηνουμε να κοιμαται μονο ενα μισαωρο μετα το φρουτο για να κοιμαται καλυτερα το μεσημερι.
Έτσι, μην αγχωνεστε. Παρτε σαν δεδομένο ότι είναι φυσιολογικό να κοιμάται ελαφριά το βράδυ και να είσαι σίγουρη ότι μέχρι ενάμιση χρονών θα αρχίσει να κοιμάται καλύτερα το βράδυ, εκτός απροοπτου. Νομίζω έχει δείξει καλά στοιχεία αν ξυπνάει μόνο για πιπιλα ή για λίγα χαδια. Δηλαδή δεν φαίνεται να είναι όπως κάποια παιδιά που κάνουν επεισόδια και ξυπνάνε εντελώς μετά από την ένταση.
MariaM
MariaM
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : Χαλκιδα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Veraki Σαβ Μαρ 17, 2012 8:21 am

Geia soy Gεωργιαααααααααααααααααααααααααααα!!

Πως ειναι ο μπαμπας σου μετα απο τοσο καιρο?

Εμεις ειμαστε στη φαση που κανει σαν λυσασμενο αμα απομακρυνθω,ουτε τουαλετα δεν με αφηνει να παω.
Δεν ειμαι ισιγουρη αλλα μαλλον λεει μαμα. ή ισως ενωειι μαμ γτ το λεει οταν πειναει , ή ισως λεει ''μαμα μαμ'' ΧΑ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Veraki
Veraki
Modetor
Modetor

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Γεωργία Σαβ Μαρ 17, 2012 11:30 am

MariaM έγραψε:
Γεωργία έγραψε:Ετσι ειναι Μαρια μου! Ολοι εχουν γνωμη αλλα δεν καταλαβαινουν το αγχος κ τη συγχιση που μπορουν να προκαλεσουν. Βαζω κ τον εαυτο μου μεσα που μπορει να θελω να βοηθησω αλλα αθελα μου να αγχωσω τον αλλο.

Το βραδυ συνηθως ξυπναει οταν της φυγει η πιπθλα κ ηρεμει οταν της τη βαζω, γι αυτο λεω ξυπναει για πιπιλα. Υπαρχουν βεβαια κ νυχτες που με ψαχνει.
Τωρα ειπαμε να την αφηνουμε να κοιμαται μονο ενα μισαωρο μετα το φρουτο για να κοιμαται καλυτερα το μεσημερι.
Έτσι, μην αγχωνεστε. Παρτε σαν δεδομένο ότι είναι φυσιολογικό να κοιμάται ελαφριά το βράδυ και να είσαι σίγουρη ότι μέχρι ενάμιση χρονών θα αρχίσει να κοιμάται καλύτερα το βράδυ, εκτός απροοπτου. Νομίζω έχει δείξει καλά στοιχεία αν ξυπνάει μόνο για πιπιλα ή για λίγα χαδια. Δηλαδή δεν φαίνεται να είναι όπως κάποια παιδιά που κάνουν επεισόδια και ξυπνάνε εντελώς μετά από την ένταση.

Γενικα ειμαστε ψυχραιμοι νομιζω και το κοριτσακι μας μαλλον ειναι σχετικα ηρεμο. Επεισοδια οχι ,δεν κανει.

Veraki έγραψε:Geia soy Gεωργιαααααααααααααααααααααααααααα!!

Πως ειναι ο μπαμπας σου μετα απο τοσο καιρο?

Εμεις ειμαστε στη φαση που κανει σαν λυσασμενο αμα απομακρυνθω,ουτε τουαλετα δεν με αφηνει να παω.
Δεν ειμαι ισιγουρη αλλα μαλλον λεει μαμα. ή ισως ενωειι μαμ γτ το λεει οταν πειναει , ή ισως λεει ''μαμα μαμ'' ΧΑ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Γεια σου Βερακιιιι!!!
Ο μπαμπας μου αναρρωνει αργα και σταθερα. Σηκωνεται σιγα σιγα απο το κρεβατι καθε μερα και λιγο πιο πολυ. Ευχαριστω που με θυμηθηκες!
Καλε "μαμα μαμ" λεει το παιδι! Δυο λεξεις, οχι μονο μια! Very Happy Αχ Βερακι τρελα δεν ειναι? Κι εγω σαν εσενα αναριωτιεμαι αν λεει μπαμπα ομως.

Γεωργία
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Veraki Σαβ Μαρ 17, 2012 11:52 am

οχι οχι οχι δεν λεει μπαμπα, ολη μερα μαζι του, σιγα μη πει μπαμπα πρωτα, εγω δεν το δεχομαι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Veraki
Veraki
Modetor
Modetor

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Γεωργία Σαβ Μαρ 17, 2012 1:03 pm

Veraki έγραψε:οχι οχι οχι δεν λεει μπαμπα, ολη μερα μαζι του, σιγα μη πει μπαμπα πρωτα, εγω δεν το δεχομαι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Και καλα κανεις!! Δεν θα τραβας εσυ το λουκι για να σου παρει ο μπαμπας τη δοξα!! lol! Εγω δυστυχως δεν μπορω να πω τιποτα γιατι ειναι ολη μερα με τον μπαμπα της!

Γεωργία
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011  - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

Δημοσίευση  Veraki Κυρ Μαρ 18, 2012 12:48 am

Καλα κατσε να σου πω το κουλο τωρα, μια μερα το σκατο οχι μονο δεν ηθελε να το ταισω εγω ΑΛΛΑ δεν ετρογε αν δεν εφευγα απο το δωματειο.με το που εφευγα απο την κουζινα ετρογε με ορεξη και εκανε και ηχο!!τον ταιζε ο μπαμπας,με ειχε βαρεθει εμενα πλεον.Επεισης σε εμενα ολη μερα βγαζει την γκρινια κ στον μπαμπα τις χαρουλες κ τα ναζακια.Οποτε δεν θ μ κανει εντυπωση ν πει μπαμπα πρωτα. ΔΛΔ ΜΑΜΑ στην δικη σ περιπτωση.[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Veraki
Veraki
Modetor
Modetor

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 7 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης