Μαμά σ'αγαπώ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Λέξεις Κλειδιά

Πρόσφατα Θέματα
» Έχετε να προτείνετε κανένα καλό eshop???
από Dorothymc Πεμ Φεβ 07, 2013 2:55 am

» Κρέμα Προσώπου για Πρόληψη Ρυτίδων
από WhiteSpirit Τετ Ιαν 09, 2013 3:13 am

» Μανούλες Μαρτίου 2013!
από Sassa Πεμ Ιαν 03, 2013 12:47 pm

» ΚΑΤΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΓΡΩΝ
από WhiteSpirit Τετ Ιαν 02, 2013 7:26 am

» Η ΦΥΣΗ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΗΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ ΣΟΥ
από WhiteSpirit Τετ Ιαν 02, 2013 7:23 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011
από Sassa Παρ Αυγ 24, 2012 11:54 pm

» Γλυκά βάπτισης από τα χεράκια μας!
από MariaM Πεμ Μάης 10, 2012 11:34 pm

» ♚Πριγκιπας-βατραχος θεμα βαπτισης♚
από MariaM Κυρ Μάης 06, 2012 11:24 am

» Κατασκευές για βάπτιση (και όχι μόνο)!
από MariaM Κυρ Απρ 29, 2012 3:19 pm

Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Ημερολόγιο Ημερολόγιο

Affiliates
free forum

Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 22, στις Πεμ Ιαν 25, 2024 6:02 pm

ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ)

+2
dora.
Sassa
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ) Empty ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ)

Δημοσίευση  Sassa Κυρ Μαρ 04, 2012 8:39 am

Μπορειτε να ζητησετε απο το μαιευτηριο σας να σας δωσει μια λιστα απο τι θα χρειαστειτε-καθε μαιευτηριο διαφερει-αλλα σε γενικες γραμμες αν παρετε τα παρακατω δεν θα σας λειψει τιποτα

1) 2 νυχτικακια η πυτζαμακια και μια ρομπιτσα(αναλογως την εποχη που γεννατε) με ανοιγμα απο μπροστα για το θηλασμο
2)εσωρουχα βρακακια ανετα βαμβακερα(αν δεν σας παρεχει το μαιευτηριο)
3) σουτιεν θηλασμου
4)επιθεματα στηθους (δεν θελετε το γαλα που θα αρχισει να κατεβαινει μετα την γεννα να λερωσει το σουτιεν σας)
5)παντοφλακια (αν δεν σας παρεχει το μαιευτηριο σας)
6)φορτιστη κινητου+κινητο
7)οδοντοβουρτσα-οδοντοκρεμα-βουρτσα-τσιμπιδακι για μαλλια-ενυδατικη προσωπου
8 )σαμπουαν-αφροντους-σφουγγαρι
9)μια αλλαξια για οταν βγειτε απο το μαιευτηριο
10)οχι πορτοφολι(ποτε δεν ξερεις τι γινεται) μονο λιγα λεφτα για οταν χρειαστειτε κατι απο το κυλικειο και ολοι οι συγγενεις σας λειπουν...συνηθως αργα το βραδυ αν δεν σας παιρνει ο υπνος..
11) και τα γυαλακια μυωπιας σας , αν εχετε..
12)ενα βιβλιο/περιοδικο ,σε περιπτωση που βαρεθειτε


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Sassa στις Κυρ Μαρ 04, 2012 11:29 am, 1 φορά
Sassa
Sassa
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Τόπος : Aθηνα

https://mamasagapo.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ) Empty Απ: ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ)

Δημοσίευση  dora. Κυρ Μαρ 04, 2012 10:51 am

Μπόλικα βαμβακερά εσώρουχα!!!εμένα δεν με βόλεψαν τα μιας χρήσης ενώ με βόλεψαν πολύ οι σερβιέτες του νοσοκομείου! ηταν μεγάλες και ενιωθα μεγαλύτερη ασφάλεια!

Τα νυχτικά βολεύτηκα! ενώ γενικά προτιμώ πυτζάμες στο μαιευτήριο λόγω συχνών πλύσεων της ευαίσθητης περιοχής(!) μου φάνηκαν πιο βολικά!
dora.
dora.
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ) Empty Απ: ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ)

Δημοσίευση  Sassa Κυρ Μαρ 04, 2012 11:31 am

dora. έγραψε:Μπόλικα βαμβακερά εσώρουχα!!!εμένα δεν με βόλεψαν τα μιας χρήσης ενώ με βόλεψαν πολύ οι σερβιέτες του νοσοκομείου! ηταν μεγάλες και ενιωθα μεγαλύτερη ασφάλεια!

Τα νυχτικά βολεύτηκα! ενώ γενικά προτιμώ πυτζάμες στο μαιευτήριο λόγω συχνών πλύσεων της ευαίσθητης περιοχής(!) μου φάνηκαν πιο βολικά!

εμενα παλι με βολεψαν του μαιευτηριου τα εσωρουχα ειναι στην καθεμια..αλλα το σιγουρο να κραταει κ δικα της μαζι
κ μενα με βολεψαν οι νυχτικες..
Sassa
Sassa
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Τόπος : Aθηνα

https://mamasagapo.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ) Empty Απ: ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ)

Δημοσίευση  Mama Pupa Κυρ Μαρ 04, 2012 11:46 am

Τις πρωτες δυο μερες εβαλα τα δικτυωτα εσωρουχα του μαιυτηριου, τις υπολοιπες βαμβακερα δικα μου και επιπλεον σερβιετες δικες μου με φτερα, δεν αντεχα αυτες τις τεραστιες ανυποφορες που μας ειχαν δωσει!Επισης νυχτικες και μαλιστα παραπανω απο 2, εγω ειχα 5 και τις χρησιμοποιησα ολες γιατι ειχε διαρροη το στηθος απο το γαλα και της μουσκευα συνεχεια.Πιστευω οτι και το χειμωνα νυχτικες με ραντακι ειναι απαραιτητες γιατι κανει πολληηηηηη ζεστη στις κλινικες και απο ο,τι μου ελεγε η νονα μας που γεννησε 5 Γεναρη ευτυχως που ειχε παρει αμανικες γιατι κοντεψε να σκασει.
Mama Pupa
Mama Pupa
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ) Empty Απ: ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ)

Δημοσίευση  xanthi Δευ Μαρ 05, 2012 10:13 am

Ίσως σας φαίνεται περίεργο αλλά και καλοκαίρι να γεννήσετε πάρτε μια ψιλή ζακέτα, εγώ ανέβασα δέκατα τις περισσότερες μέρες (από το γάλα που κατέβαινε) και κρύωνα ελεεινά!
xanthi
xanthi
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 36
Τόπος : Πάτρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ) Empty Απ: ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ)

Δημοσίευση  Mama Pupa Δευ Μαρ 05, 2012 12:07 pm

Κι εγω εκανα δεκατα απο το γαλα αλλα για λιγο και ζεσταινομουνα αλλα ζακετουλα ειχα παρει φυσικα για παν ενδεχομενο.Γενικα εγω και η ζακετουλα μου το καλοκαιρι παμε παντου παρεα...
Mama Pupa
Mama Pupa
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ) Empty Απ: ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ)

Δημοσίευση  Sof Δευ Μαρ 05, 2012 1:01 pm

Τώρα θυμήθηκα είχα πάρει και πλαστικές σαγιοναρες για να μπαίνω να κάνω μπάνιο!!!!
Sof
Sof
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 89
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : ΚΑΛΑΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ) Empty Απ: ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ)

Δημοσίευση  Mama Pupa Τρι Μαρ 06, 2012 12:47 am

Ναι βεβαια!Χωρις πλαστικες σαγιοναρες εγω δεν παω πουθενα χειμωνα καλοκαιρι!!!!Επισης ωτασπιδες γιατι ειχε πολλη φασαρια στην κλινικη.
Mama Pupa
Mama Pupa
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ) Empty Απ: ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ)

Δημοσίευση  Moroulino Τρι Μαρ 06, 2012 8:05 am

μη γελάσετε αλλά εγώ είχα πάρει και καλληντικά...και φωτογραφική μηχανή....

Moroulino
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ) Empty Απ: ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ)

Δημοσίευση  dora. Τρι Μαρ 06, 2012 10:28 am

Moroulino έγραψε:μη γελάσετε αλλά εγώ είχα πάρει και καλληντικά...και φωτογραφική μηχανή....

εγω ειχα παρει πιστολάκι για τα μαλλιά!! για καλλωπιστικούς λόγους δεν είχα κουράγιο αλλά μια χαρά χρήσιμο μου ήταν οταν εκανα μπάνιο,τα στέγνωσα δεν περίμενα να στεγνώσουν μόνα τους!

Φωτογραφική είχε ο μπαμπας μας! είχε γίνει προέκταση του χεριού του!!
dora.
dora.
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ) Empty Απ: ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ(ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ)

Δημοσίευση  Moroulino Τρι Μαρ 06, 2012 11:04 am

Dora εγώ την είχα στο δωμάτιο και έβγαζα και τις ώρες που έλεπε ο Κώστας...πριν έρθει το πρωί για παράδειγμα...ή το μεσημέρι της πρώτης μέρας που είχε πάει να ξεκουραστεί αφού ήταν άυπνος από την προηγούμενη....
και εγώ είχα πιστολάκι αλλά δεν είχ ατο κουράγιο...στέγνωναν μόνα τους...η αδερφή μου ήθελε να μου τα φτιάξει...και να με βάψει...αλλα τελικά ήρθαν κάτι φίλοι τότε και δεν πρόλαβε...

Moroulino
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης