Μαμά σ'αγαπώ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Λέξεις Κλειδιά

Πρόσφατα Θέματα
» Έχετε να προτείνετε κανένα καλό eshop???
από Dorothymc Πεμ Φεβ 07, 2013 2:55 am

» Κρέμα Προσώπου για Πρόληψη Ρυτίδων
από WhiteSpirit Τετ Ιαν 09, 2013 3:13 am

» Μανούλες Μαρτίου 2013!
από Sassa Πεμ Ιαν 03, 2013 12:47 pm

» ΚΑΤΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΓΡΩΝ
από WhiteSpirit Τετ Ιαν 02, 2013 7:26 am

» Η ΦΥΣΗ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΗΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ ΣΟΥ
από WhiteSpirit Τετ Ιαν 02, 2013 7:23 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2011
από Sassa Παρ Αυγ 24, 2012 11:54 pm

» Γλυκά βάπτισης από τα χεράκια μας!
από MariaM Πεμ Μάης 10, 2012 11:34 pm

» ♚Πριγκιπας-βατραχος θεμα βαπτισης♚
από MariaM Κυρ Μάης 06, 2012 11:24 am

» Κατασκευές για βάπτιση (και όχι μόνο)!
από MariaM Κυρ Απρ 29, 2012 3:19 pm

Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Ημερολόγιο Ημερολόγιο

Affiliates
free forum

Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 22, στις Πεμ Ιαν 25, 2024 6:02 pm

Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..)

+5
xanthi
ΑΛΙΚΗ
Sof
dora.
Sassa
9 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..) Empty Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..)

Δημοσίευση  Sassa Κυρ Μαρ 04, 2012 8:40 am

1) 5-6 πανες (σεντονακια τετραγωνα για να ακουμπατε το μωρο σας ειτε στον καναπε,κρεβατι κτλ)
2) 3-4 αδιαβροχα πετσετακια (σελτεδακια)
3) φορμακια οσα μπορειτε(καθε μερα θελει αλλο μετα το μπανακι )
και το καλοκαιρι σιγουρα επειδη ιδρωνει.Αμανικα ,κοντομανικα το καλοκαιρι,μακρυμανικα το χειμωνα
4) καλτσακια
5) σκουφακια- το χειμωνα
6) πανες τουλαχιστον 2 πακετα- αλλαζουν περιπου 10-12 φορες την ημερα
7) αφροντους-σαμπουαν
8 ) κρεμα για συγκαματα
9) αλλαξιερα
10) ρηλαξ
11) καλαθουνα και κουνια αναλογως που θελετε να το κοιμιζετε στην αρχη
12) καθισματακι αυτοκινητου
13) καροτσι
14) αποστειρωτης
15) ενδοεπικοινωνια
16) σαλιαρες
17) σεντονακια για το κρεβατακι του και πικε η παπλωματακι αναλογα την εποχη
18) βουρτσα για βρεφη/βοηθαει στη νινιδα)
19) πιπιλες -τις καφε απο καουτσουκ κατα προτιμηση
20) φυσιολογικο ορο(για μυτη,ματακια,ουλα),αποστειρωμενες γαζες.καθαρο οινοπνευμα (να απολυμανετε την αλλαξιερα οποτε χρειαζεται),μωρομαντηλα
21) χαμομηλι η κιντερτε απο φαρμακειο για μωρα
22) μπουκαλια γυαλινα
23) γαλα συμπληρωμα αν δεν θηλαζετε η αν καμια φορα θελετε να ξεκουραστειτε κ να δωσει καποιος αλλος γαλα στο μωρο...αλλοιως παιρνετε ενα θηλαστρο(εγω το νοικιασα επειδη ηταν ακριβα τα ηλεκτρικα)
24) απορυπαντικο για βρεφη
25) πετσετες για μπανακι κ αλλες μικροτερες για καθαρισμο μετα το αλλαγμα της πανας
Σημειωση: ολα τα λευκα ειδη θα πρεπει να πλυθουν πρωτα και να σιδερωθουν.
Sassa
Sassa
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Τόπος : Aθηνα

https://mamasagapo.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..) Empty Απ: Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..)

Δημοσίευση  dora. Κυρ Μαρ 04, 2012 10:46 am

Με μια πρώτη ματιά να πω το αφρόλουτρο να είναι με απλικατερ! Εξυπηρετεί καλύτερα που τον πρώτο καιρό τα πλένουμε στο χέρι! Ακόμα και τώρα με απλικατέρ χρησιμοποιώ.. και κάτι άλλο ήθελα αλλά δεν θυμάμαι..άμα το θυμηθώ θα επανέλθω!! Cool
dora.
dora.
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..) Empty Απ: Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..)

Δημοσίευση  Sassa Κυρ Μαρ 04, 2012 11:28 am

dora. έγραψε:Με μια πρώτη ματιά να πω το αφρόλουτρο να είναι με απλικατερ! Εξυπηρετεί καλύτερα που τον πρώτο καιρό τα πλένουμε στο χέρι! Ακόμα και τώρα με απλικατέρ χρησιμοποιώ.. και κάτι άλλο ήθελα αλλά δεν θυμάμαι..άμα το θυμηθώ θα επανέλθω!! Cool

ναι σωστα ..κ γω απλικατερ χρησιμοποιω ακομα,στο ενα χερι το μωρο κ με ενα χερι ελευθερο σιγουρα απλικατερ!
Sassa
Sassa
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Τόπος : Aθηνα

https://mamasagapo.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..) Empty Απ: Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..)

Δημοσίευση  Sof Κυρ Μαρ 04, 2012 1:26 pm

Και ένα θερμαντηρα!επισης ένα θερμόμετρο σώματος και ένα χώρου!
Sof
Sof
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 89
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : ΚΑΛΑΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..) Empty Απ: Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..)

Δημοσίευση  ΑΛΙΚΗ Δευ Μαρ 05, 2012 3:33 am

με καλυψατε! μια ενσταση εχω στις πιπιλες γαιτι εμεις πηραμε σιλικονη Very Happy
ΑΛΙΚΗ
ΑΛΙΚΗ
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 53
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..) Empty Απ: Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..)

Δημοσίευση  Sof Δευ Μαρ 05, 2012 4:40 am

ΑΛΙΚΗ έγραψε:με καλυψατε! μια ενσταση εχω στις πιπιλες γαιτι εμεις πηραμε σιλικονη Very Happy
Χαχα και η σιλικονη μια χαρά είναι απλα κάπου μάθαμε ότι βγάζοντας δοντακια μπορει να κόψουν κανένα κομματάκι!αν θυμάμαι καλα!!!
Sof
Sof
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 89
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : ΚΑΛΑΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..) Empty Απ: Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..)

Δημοσίευση  xanthi Δευ Μαρ 05, 2012 10:11 am

Εγώ να πω ότι την αλλαξιέρα τη θεωρώ περιττή. Έμαθα να τον αλλάζω στο κρεβάτι μου και μέχρι τώρα δεν έχω πρόβλημα, άσε που τη φοβάμαι κιόλας! Επίσης να προσθέσω πανάκια για τις γουλίτσες, ειδικά αν υπάρχει παλινδρόμηση τι να σου κάνουν οι σαλιάρες!
xanthi
xanthi
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 36
Τόπος : Πάτρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..) Empty Απ: Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..)

Δημοσίευση  MariaM Δευ Μαρ 05, 2012 1:10 pm

Sof έγραψε:
ΑΛΙΚΗ έγραψε:με καλυψατε! μια ενσταση εχω στις πιπιλες γαιτι εμεις πηραμε σιλικονη Very Happy
Χαχα και η σιλικονη μια χαρά είναι απλα κάπου μάθαμε ότι βγάζοντας δοντακια μπορει να κόψουν κανένα κομματάκι!αν θυμάμαι καλα!!!

Είναι απλό. Σιλικονη στην αρχή που μαζεύει λιγότερα μικρόβια και καοτσουκ μετά το πρώτο δοντακι! Wink
MariaM
MariaM
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 41
Τόπος : Χαλκιδα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..) Empty Απ: Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..)

Δημοσίευση  Moroulino Τρι Μαρ 06, 2012 7:59 am

εγώ που έχω ακόμα πιπίλες σιλικόνης να της αλλάξω;;;
Και κάτι ακόμα ο παιδίατρος μου είπε ότι μέχρι τα μωρά κλείσουν τον τρίτο μήνα δεν κάνει καλό στη σπονδυλική στήλη να τα βάζουμε στο ριλάξ..θέλει ίσιο και σκληρό στρώμα...

Moroulino
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..) Empty Απ: Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..)

Δημοσίευση  Mama Pupa Τρι Μαρ 06, 2012 12:04 pm

Εχει δικιο ο γιατρος Μορουλινο μου!!!!τα πολυ νινια θελουν ισιο στρωματακι να απλωσουν το τεραστιο κορμι τους!!!κι εγω περιπου στον τριτο την εβαλα στο ριλαξ.Οσο για τις πιπιλες, σιλικονης παντα.Και δε νομιζω να τις αλλαξω, το καουτσουκ μου δινει την αισθηση του βρωμικου.Ασε που το παιδι μου αν την αλλαξω μπορει και να τη φτυσει...Ειπαμε αντιδραστικο, τωρα κανει και ντα και νευρα και απο ολα...
Mama Pupa
Mama Pupa
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..) Empty Απ: Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..)

Δημοσίευση  νατασα Σαβ Μαρ 10, 2012 12:11 pm

κατι που το θεωρουσα περιττό αλλα τελικα ηταν πολυυυυυυυυ απαραίτητο.
υπαρχουν κατι ειδικα υποσεντονα, μπαινουν αναμεσα στο στρωμα και το σεντονι. θα υπαρξουν "ατυχηματα" τον πρωτο καιρο....
σιγουρα πρεπει ν'αλλαξουμε τη σιλικονη με τα πρωτα δοντια???? εγω γιατι ειχα την εντυπωση οτι δεν κανει το καουτσουκ????? και γιατι τα εκπαιδευτικα μπουκαλακια εχουν θηλη σιλικονης???
νατασα
νατασα
STARS
STARS

Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012
Ηλικία : 48

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..) Empty Απ: Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..)

Δημοσίευση  Mama Pupa Κυρ Μαρ 11, 2012 5:40 am

Ναι, εγω πριν γεννησω ειχα βαλει αδιαβροχα υποστρωματα και στο δικο μου κρεβατι και στην κουνια της, ποτε δεν ξερεις.Ετσι κι αλλιως καμια δεκαρια φορες εχει κανει τσισα στο κρεβατι μου και μαλιστα μια μερα που ειχα βγαλει το υποστρωμα για πλυσιμο και περασε στο στρωμα και στεγνωνα με το πιστολακι νυχτιατικα...Αλλα οπως λεει και η γιαγια μου τα τσισα του μωλου ειναι αγιασμος...
Mama Pupa
Mama Pupa
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..) Empty Απ: Τι χρειαζεστε για να υποδεχθειτε το νεο μελος σπιτι σας (τι χρειαστηκα εγω..)

Δημοσίευση  Mama Pupa Κυρ Μαρ 11, 2012 5:41 am

Δεν ειναι απαραιτητο να αλλαξουμε τις θηλες σιλικονης.Ειπαμε, το μυστικο ειναι η συχνη αλλαγη (καθε διμηνο το αργοτερο) ωστε να προλαβαινουμε τη φθορα τους.
Mama Pupa
Mama Pupa
Διαχειρίστρια
Διαχειρίστρια

Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης